ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 16:03

MHP’li Vural: "Yargı yürütmenin etkisi altında"


ANKARA (CİHAN)- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, adalet ve yargının, yürütmenin etkisi altına girdiğini öne sürdü. Vural, emekli Orgeneral Ergin Saygun ile ilgili sürecin de bunun bir göstergesi olduğunu savundu.

        Oktay Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'nin, uzun tutukluluk süresi ile ilgili açıklamasının ardından, iktidar sözcülerinin, “Çağıracağız, çağırdık, haddi bildirilecek.” dediğini kaydetti. ABD Büyükelçisi'nin randevusunun bir hafta önceden ayarlandığını aktaran Vural, “Saat kaçta görüşeceği belli. Hem de kendi talebi üzerine bu randevu ayarlanmış. İktidar, bu şekilde bir fırsatı değerlendirerek günü birlik siyaset yapıyor.” dedi.

        İdris Naim Şahin'in görevden alınmasını değerlendiren Vural, “Bebek katiline kurban edilmiş, azledilmiş bir Bakan. İdris Naim Şahin'in bu müzakere sürecine kurban edildiği, Başbakan tarafından da ifade ediliyor.” diye konuştu. Yargının yürütmenin etkisi altında olduğunu öne süren Vural, emekli Orgeneral Ergin Saygun ile ilgili sürecin, bunun bir göstergesi olduğunu öne sürdü.

        Vural, ''Ameliyat masasında, 'cezaevi koşullarında kalması uygun değildir' diyorlar. Çünkü 'Ameliyat masasında ölürse ama sorumluluk bizden gitsin' diye. Sonra telefon... Başbakan'ın her bir telefonu haber yapılıyor. Bu, suçluluk kompleksidir. Engin Alan'ı içeride tutan zihniyet, yürütmenin etkisi altında verilmiş bir takım kararların eseridir.” şeklinde konuştu.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER