ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2014 Cuma 14:58

MHP’li Vural: ‘Param ve oğlum’ filmi çekildiği gayet net

MHPli Vural: Param ve oğlum filmi çekildiği gayet net

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Ağrı’da ortaya attığı 'hakkında film çevrildiği' iddialarını yorumladı.


 MHP’li Oktay  Vural, “ ‘Param ve oğlum’ filmi rüşvet ve yolsuzlukla ilgili girişimler, ‘oğlumu yargıdan nasıl kaçırırım’ dizisi ve bütün bunları gördüğümüz zaman epey bir film çekildiği gayet açık ve net.” dedi.

MHP’li Vural, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Başbakan’ın Ağrı’da 'hakkında film hazırlandığı'na yönelik iddialar ortaya atmasını değerlendiren Vural, “Filmin ne olduğu konusu herkesi meraklandırdı. Vizyona girecek film nedir diye merak ediyorsunuzdur. O kadar çok film çevirmiş ki 10 Ağustos’tan önce yayına sürüleceğini söylediği filmin hangisi olduğunu ancak kendisi biliyor. Filmleri çeviren o. Neler yaptığını bilen o. Filmler piyasaya sürülmeden önce ustanın gözlüklerini takarak izlediğini de herkes biliyor. Bu film nasıl bir filmdir, soygun filmi midir, çizgi filmi mi, bu filmden ne kastediyor bilmiyorum. Çevirdiği filmler ortada. Param ve oğlum filmi rüşvet ve yolsuzlukla ilgili girişimler, oğlumu yargıdan nasıl kaçırırım dizisi ve bütün bunları gördüğümüz zaman epey bir film çekildiği gayet açık ve net.” ifadelerini kullandı.

PKK’nın dağa kaçırdığı çocuklarla ilgili soruya ise Vural şu cevabı verdi: “Bu sorulara cevap vermesi gereken hükümet. Bütün bu sorular soruluyorsa Türkiye’de sivil bir otoriteyi sağlayamayan bir hükümet var. Devlet otoritesini sağlayamamış, İmralı’yı muhatap alanlar şimdi Kandil’i muhatap alıyorlar. İyi polis kötü polis yoluyla İmralı Kandil’i meşrulaştırmak amacıyla psikolojik harekatın parçalarından biri olarak gördüğümü ifade etmek istiyorum. Hep böyle oluyor zaten. Bu amaç için kullanılabilir. Hükümet anlaşıldığı kadarıyla Kandil’i adres göstermek suretiyle İmralı’dan sonra Kandil ile meşru bir muhatap haline dönüştürülmüştür. Bir devlet düşünün ki çocuklar kaçırılıyorsa kaçırılan çocukların kimin tarafından kaçırıldığını biliyor da müdahale etmiyorsa devlet iradesini orada PKK’ya teslim etmiş demektir.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER