ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 15:58

MHP’li Vural: Aday değilim


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı yönündeki haberleri yalanladı. Vural, "Benim adaylığım konuşulmuş dahi değil, benim de böyle bir düşüncem yok." dedi.

    MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Beşiktaş – Galatasaray derbisinde yaşanan olayları değerlendirdi. Böyle bir olayın bir daha yaşanmaması temennisinde bulunan Vural, “Ancak, geldiğimiz safha endişe verici ve ürkütücüdür. Mesele Türkiye’deki bu gerginlik ve kutuplaşma spor sahalarına kadar neden ve nasıl yaygınlaşma belirtisi göstermektedir.” diye konuştu.

    Meselenin derbide yaşanan bir olayın çok ötesinde olduğunu söyleyen Vural, “Aynen Gezi Parkı ekseninde yeşile sahip çıkmak isteyenler ondan sonra da bu sürecin şiddet sarmalına sokulması süreci gibi benzeşen olaylarla karşı karşıyayız. AKP iktidarının ötekileştiren, milleti birbirine düşüren yönetim anlayışı stadyumlara kadar sıçramıştır.” şeklinde konuştu.

    Vural, şöyle devam etti: “Derbide meydana gelen olayların özellikle Gezi Parkı ekseninde hedef alınan Çarşı Grubu'na alternatif olarak oluşturulan taraftar grupların bir ay önce kurulduğuna dair haberler dikkate alındığında, bu süreç ile ilgili değerlendirildiğinde bir takım organize işlerle karşı karşıya olunduğunu ortaya koyuyor. Elbette spor kulüplerinin taraftarları, dernekleri olacaktır. Ancak bu meselelere böyle organize ve derin odakların dahil olması spor kulüplerimizin taraftarlarının içerisine siyasi amaçlı bir takım denge denetim mekanizmaları kurmak istemesi ya da her halükarda sporun siyasete bulaştırılması, siyasetin spora bulaşması kabul edilebilir değildir.”

    "PKK’YA HEDİYE PAKETİ"

    Demokratikleşme paketini de değerlendiren Vural, “Bu paket küresel güçlerin ve PKK’nın paketidir. Bu paketin özü, PKK’ye hediye paketi. Sözde çözüm ve barış süreci içinde PKK’yı meşrulaştıracak, talepleri devlet katında kabul ettirecek amaca yöneliktir." dedi.

    "ADAY DEĞİLİM"

    Vural, konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağına yönelik haberlerin hatırlatılması üzerine Vural, böyle bir düşüncesinin olmadığını söyledi. MHP’nin Türkiye’nin her yerinde o yöredeki insanlarla bütünleşecek güçlü adaylar için çalıştığını kaydeden Vural, “29 Eylül’de Arena’da adaylarımızın bir kısmı açıklanacak. Benim adaylığım konuşulmuş dahi değil, benim de böyle bir düşüncem yok.” şeklinde konuştu.

    DOLMA BAHÇE CAMİİ MÜEZZİNİNİN TAYİNİ

    Gezi Parkı olaylarında gündeme gelen Dolmabahçe Camii müezzininin tayini ile ilgili başka bir soruya karşılık Vural, “Bir müezzin bir soruşturmanın selametini nasıl etkileyebilir. Soruşturma yapan başkaları, soruşturmanın selametini akamete uğratacakmış. Bir müezzinin ne gücü var. Bu son derece komik. O müezzinin öyle bir ortam içinde ortaya koyduğu tavır aslında dikkate alınması gereken bir tavırdır.” dedi.

    Vural, sudan gerekçelerle memurların görev yerinden uzaklaştırılmasının, bu süreçlerin siyasi amaçlarla kullanılmak istendiğini ortaya koyduğunu da sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER