ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 16:54

MHP'li Topçu: Allah evladın da hayırlısını versin, rezil rüsva ettirmesin

MHPli Topçu: Allah evladın da hayırlısını versin, rezil rüsva ettirmesin


MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çocuk üzerinden başlattığı aşağılayıcı konuşmalarla ilgili olarak, “Cenab-ı Hak evladın da hayırlısını versin, evladıyla rezil rüsva ettirmesin.” diye cevap verdi.

Partisinin il başkanlığı binasında basın toplantısı düzenleyen MHP’li Topçu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonundan sonra kurumların kontrol etme ve baskı altına alma eylemleri başlatıldığını belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu, “Bu eylemlerden bir tanesi Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSYK) yapılan müdahaledir. O kadar büyük şaşkınlık içindeler ki bir hafta önce atadıkları bir devlet memurunun tekrar görevinden alındığını görebiliyoruz. 7 bine yakın emniyet mensubunun ve 2 bine yakın yargı mensubunun yer değiştirdiğini söyleyebiliyoruz. Geçen hafta sansür yasası olarak ifade ettiğimiz internet kanunu çıktı. Şu andan itibaren internette haber alma ve düşüncelerinizi yazma özgürlüğünüz artık kontrol altına alınmıştır. MİT yasasını seçimlerden sonrasına bıraktılar. Demokratikleşme paketi geliyor. Bunun içinde de esas terörist başıyla Oslo’da yapılan anlaşmalara paralel olarak artık eyleme geçildiğini de görüyoruz. Özellikle teröristlere siyasi yolun açılmasını gündeme getirecek maddeler var.” dedi.

    Başbakan Erdoğan’ın söylemlerindeki nefret diline dikkati çeken Topçu, “Bu milleti artık kutuplaştırma, ayrıştırma, ötekileştirmekten vazgeçmesi gerektiğini söylüyoruz. Çünkü bütün söylemlerinde nefret söylemi var. Sayın Başbakan’ın ağzı bozulmuştur. Kullandığı cümlelerin nereye gittiğini Sayın Başbakan bilmemektedir. Öyle bir hal ki, bir gurur, bir kibir ve şaşkınlık hali içindedir. Söylediklerinin nereye varacağının farkında değildir. Senin yeni Türkiye, ileri demokrasi dediğin kavramlar bizim için bir anlam ifade etmiyor. Senin yeni Türkiyen aslında yolsuzluğun, hırsızlığın, arsızlığın olduğu bir Türkiye; ama halkın Türkiyesi yoksulluğun olduğu bir Türkiye’dir.” şeklinde konuştu.

BAŞBAKAN’IN ‘ÇOCUĞUNUZ YOK’ HAKARETİNE CEVAP VERDİ

Gazetecilerin Başbakan Erdoğan’ın çocuk sahibi olma üzerinden yaptığı konuşmaların hatırlatıldığı MHP’li Topçu, şunları söyledi: “Bence biz inanan insanlarız. Cenab-ı Hakk’ın takdiridir bunlar. Çocuğu olmayan bir sürü aile var. Cenab-ı Hak evladın da hayırlısını versin, evladıyla rezil rüsva ettirmesin.”

Başbakan Erdoğan, ilk olarak Devlet Bahçeli’nin bugüne kadar hiç evlenmemesine gönderme yaparak, “Aile nedir, çoluk çocuk nedir bilmez, onun böyle bir derdi yok.” demişti. Bunun ardından Fethullah Gülen Hocaefendi için de 'Çünkü onda evlat yok' şeklinde konuşmuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER