ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Aralık 2012 Salı 20:29

MHP'li Şandır: "Dayatmayı kabul etmeyiz"


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, AK Parti'nin, Meclis İçtüzüğü'nün değiştirilmesi konusundaki dayatmasını kabul etmeyeceklerini bildirdi.


        Meclis'te basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Mehmet Şandır, içtüzük değişikliği ile ilgili çalışmalar konusundaki bir soruya, Meclis İçtüzüğü'nün anayasa kadar değerli hukuk belgesi olduğunu söyledi.

        İçtüzüğün Meclis'te bulunan siyasi partiler, gruplar ve tüm siyasetçilerin katılımıyla değiştirilmesi gerektiğini ifade eden Şandır, AK Parti'nin bu konudaki dayatmasının kabul edilmeyeceklerini kaydetti.

        Mevcut içtüzük ile TBMM'de geçen dönem ve bu dönemde çok temel konularda büyük kanunlar çıkartma imkanı bulunduğunu belirten Şandır, "İktidar grubu muhalefet partilerini dikkate alır, uzlaşma arayışlarında samimi davranırsa mevcut İçtüzük ile de Meclis'i istediğimiz verimlilikte çalıştırmak mümkündür. Değiştirmesi gereken hususlar varsa, komisyonda da Genel Kurul'da da iktidar grubunun dayatmalarına karşı çıktık, bundan sonra da karşı çıkarız." açıklamasında bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER