ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 13:23

MHP'li Kılıç: İsrail için tampon bölge oluşturuluyor

MHPli Kılıç: İsrail için tampon bölge oluşturuluyor


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Şaban Kılıç, Türkiye’nin doğusunda devlet otoritesinin bulunmadığını öne sürdü. Kılıç, iktidar partisi girişimleri ile Irak’ın kuzeyini de kapsayacak alanla birlikte İsrail için tampon bölge oluşturulmaya çalışıldığını iddia etti.

        Şaban Kılıç, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin doğusunda devlet otoritesinin bulunmadığını savundu. İktidarın girişimleriyle Irak’ın kuzeyini de kapsayacak alanla birlikte İsrail için tampon bölge oluşturulmaya çalışıldığını ileri süren Kılıç, doğuda terör örgütü mensuplarına yönelik sözde şehitliğin kurulması ve ayrı bir güvenlik biriminin oluşturulduğuna dair haberlerin bölgede devlete bağlı kurumların kendilerini geri çektiğinin göstergesi olduğunu öne sürdü. Kılıç, "Doğuda devletin zerre kadar kamu düzeni yok. Orada birileri kamu düzeni de sağlar, devlet adına vergide toplar, kendi polis ve zabıta gücünü de kurar. Apo ile pazarlıklar yapılmış ve orada zemin oluşturulmuştur." ifadelerini kullandı.

        Vatandaşlara çağrıda bulunan MHP İl Başkanı Şaban Kılıç, "Belli ki Apo ile devleti yöneten kurumlar sonu oraya gidecek anlaşma yapmışlar. Gidişat orada ayrı devletin kurulmasına doğru gidiyor. Bu iktidar devam ettikçe bu süreç böyle devam edeceğinden, halkın gerçekleri görmesi gerekiyor." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER