ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Şubat 2013 Cumartesi 11:49

MHP'li gençler Türkeş'in kabrine akın etti


Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından düzenlenen Gençlik Kurultayı, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımı ile Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek. Kurultay öncesi, Türkiye’nin 81 ilinden Ankara’ya gelen yüzlerce genç ülkücü, merhum Alparslan Türkeş’in kabrine akın etti.

MHP’nin Gençlik Kurultayı, bugün saat 13.00’de başlayacak. Türkiye’nin 81 ilinden binlerce gencin katılacağı Türk Gençlik Kurultayı'na MHP Genel Başkanı Bahçeli de katılacak. Bahçe’nin burada gençlere seslenmesi bekleniyor. Bu arada Türkiye’nin çeşitli illerinden sabahın erken saatlerinden itibaren Ankara’ya gelen partililer, ilk olarak Alparslan Türkeş’in mezarına koştu. Oldukça kalabalık oldukları gözlenen partililer, merhum genel başkanlarının ruhuna fatiha okudu. Çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu partililer, kurultaydan beklentilerini dile getirdi. Gençler mezarlık ziyaretinin ardından Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un önderliğinde Anıtkabir’e yürüdü.

Kurultayda, Olcay Kılavuz Türk Gençlik Çalıştayı'nın sonuç bildirgesini kamuoyu ile paylaşacak. Yine kurultayın 9 Şubat’a denk gelmesi de dikkat çekici. MHP, 8 -9 Şubat 1969’da Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'nin adını Milliyetçi Hareket Partisi olarak değiştirmesiyle kurulmuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER