ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 16:59

MHP'li Büyükataman'ndan Başbakan'a proje suçlaması


 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Başbakan Erdoğan'ı MHP'nin fikirlerini kendi projeleri gibi sunmakla suçladı. Büyükataman, "MHP'nin yapacaklarının içini boşaltarak sadece ismiyle kullanarak yola devam etmek milletimize bir fayda sağlamayacaktır" dedi.

MHP’li Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın MHP'ye yönelik eleştirilerine cevap verdi. Başbakan Erdoğan’ın 5 Mayıs 2012 tarihinde AK Parti Adana İl Kongresinde ‘Tek millet, tek bayrak, tek din, tek devlet’ dediğini savunan Büyükataman, Başbakan’ın 2 Temmuz 2013 tarihinde Meclis grubunda yaptığı konuşmada ‘tek din’ ile ‘tek dil’ söylemediğini ifade ettiğini hatırlatarak, AK Parti Genel Başkanı’nın, sırtını Türk milletine iyiden iyiye döndüğünü öne sürdü.

'2023' VE 'HİLAL KART' PROJELERİ

Önce dilden, sonra dinden vazgeçen Erdoğan, sırasıyla milletten, bayraktan, devletten ve nihayet vatandan tek tek vazgeçeceğini kaydeden Büyükataman, millet kavramının içini boşaltmasını başka bir şey ile izah etmenin imkânının olmadığını belirtti. Başbakan Erdoğan’ın MHP’nin Türkiye’yi bölgesinde ve dünyada lider ülke yapacak olan tüm projelerini kendi fikriymiş gibi sunduğunu iddia eden Büyükataman, şu ifadeleri kullandı: “Daha önce de ‘2023 Lider Ülke Türkiye’ ülkümüzü kendine mal etmeye çalışan, seçim otobüslerine ve kampanyalarına malzeme yapan Tayyip Erdoğan, o gün yapmadığı gibi bugün de Milliyetçi Hareket Partisi’ne bu güzel düşüncesinden dolayı teşekkür etmemiştir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin ‘Hilal Kart’ projesini daha önce Kocaeli’de uygulamaya çalışan fakat bunu yüzüne gözüne bulaştıran AKP, her zaman olduğu gibi bu projede de fakir aileleri düşünmesi gerekirken yandaşlarımı nasıl daha da zengin ederim, diye düşünmüş ve belli başlı marketlerle anlaşmış ve vatandaşı bunlara mahkûm etmiştir.”

"MHP'NİN PROJELİRİNİ NİÇİ BOŞALTILARAK..."

MHP'nin eğitim, sağlık asayiş ve diplomasi alanındaki projelerini Başbakan Erdoğan ile paylaşabileceğini ifade eden Büyükataman, "AKP'nin yolu millete çıkmamaktadır. MHP'nin yapacaklarının içini boşaltarak sadece ismiyle kullanarak yola devam etmek milletimize bir fayda sağlamayacaktır. Büyük Türk milletine de çağrımız vardır; gerçeği varken, taklidine tenezzül etmeyiniz. Türk milletini, Türk milliyetçilerinden daha iyi anlayacak yoktur. Sizin tarihinizle, dilinizle ve dininizle kavgalı olan, bu kutsal değerleri ayakları altına alıp vahdetten uzaklaşanlar sizi anlayamaz, temsil edemez.” sözlerini dile getirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER