ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 12:47

MHP'den provokasyon açıklaması


MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 30 Mart 2014 seçimleri öncesinde tertiplenen olası oyunlara ve provokasyonlara ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı.

Türkiye’nin, son günlerde gerilim ve provokasyon düzeyi çok yüksek bir dönemin tüm belirtilerini yaşadığına dikkat çeken İsmet Büyükataman, “Milletimizin birliği ve dirliği fırsat düşkünü ganimet avcıları tarafından sürekli tehdit ve taciz edilmekte, bazı mihraklar sistemli bir şekilde kaos ve kargaşa ortamı oluşturmaya ve Milliyetçi Hareket’i kavganın bir tarafı haline getirmeye çalışmaktadır. Memleketimizde geçtiğimiz yıllarda kardeş kavgaları yaşanmış, bu kavgalardan zarar gören yine Türk milleti olmuştur. Son günlerde; Aksaray’da, Urla’da ve İstanbul’da yaşanan hadiseler tipik provokasyon örnekleridir. Teşkilatlarımızın ve mensuplarımızın yaşanan bu hadiselerle herhangi bir ilgisi yoktur.” ifadelerini kullandı.

MHP’li Büyükataman, hemen her yerde MHP seçim bürolarına da benzer saldırıların yapıldığını hatırlatarak, şöyle devam etti: “Hatırlanacağı üzere; İstanbul Esenyurt’ta seçim büromuza menfur bir saldırı olmuş bir ülküdaşımız şehit olmuştur. Halen bu saldırı tüm taraflarıyla aydınlatılmış değildir. Kuklalar ortadadır, kuklacıların kim olduğu yine belli değildir. Yaşanan tüm olayların müsebbibi ülkeyi karıştırmak arzu ve emelinde olan kuklaların iplerini tutan o karanlık ellerdir. Çatışma iklimi oluşturmaya gayret eden gafillere ve delalet içinde olanlara asla izin verilmemelidir. Terör saldırılarıyla ve şehadetlerle milletimizi bölünme konusunda ikna faaliyetlerine ortam açılmamalı, niyeti kötü olan edep yoksunlarının eline koz verilmemelidir. Şu günlerde kendi derdine düşen Başbakan, dirliğimize ve birliğimize yönelik tertip ve suikastların de yegâne hazırlayıcısı ve hızlandırıcısı olarak milli vicdanlarda zaten mahkûm olmuştur. Ancak “terör bitti, analar ağlamayacak, barış geldi” propagandasını fırsat bilerek dağdan şehirlere inen, caddeleri ve sokakları mesken tutan teröristleri etkisiz hale getirmek de hükümetin görevidir.”

    “UÇURUMUN FARKINDA VE ŞUURUNDAYIZ”

MHP’nin Türkiye’nin düşürülmeye çalışıldığı uçurumun farkında ve şuurunda olduğunu dile getiren Büyükataman, “Efendilerinden ihale ve emir alan terör maşalarının niyetlerini de çok iyi görmekte ve anlamaktadır. Şüphesiz ki, Türkiye’nin kardeş kavgasının içine çekilmesi için oynanan oyunlar, yazılan bayat senaryolar, kurulan tuzaklar elbette tutmayacak, elbette başarılı olamayacaktır. Ülkemizde muhtemel kardeş kavgalarının her zaman karşısında durmuş bir isim vardır; O da liderimiz Devlet Bahçeli beyefendidir. Türk milleti oynanan bu oyunların sonunu çok iyi düşünmelidir. Ülkücüler Genel Başkanımızın uyarılarına kulak vererek oynanan oyunlara karşı uyanık olmuşlar, hiçbir tahrike kapılmamışlar ve kavgaların, çatışmaların tarafı olmamışlardır, bundan sonra da olmayacaklardır. Ülkücülerden ‘samimiyet’ ile beklenti içerisinde olanlar, Milliyetçi Hareket’i tek başına iktidara taşımalıdırlar.” değerlendirmesini yaptı.

    MÜCADELEMİZİ SOKAKLARDA DEĞİL İKTİDAR YOLUNDA SÜRMEYE KARARLIYIZ”

Büyükataman sözlerini, “Milliyetçi Hareket tek başına iktidar olduğu gün, kimsenin endişesi ve kuşkusu olmasın ki bu meselelerin tümünü halledecek ferasete sahiptir. Kim ne yaparsa yapsın, hangi melanetin tarafı, hangi küresel oyunun figüranı olursa olsun; Ülkücü Hareket, tıpkı dün olduğu gibi, bugün de pislikleri temizlemeye hazırdır. Kumpasları alt üst etmeye, provokasyonları hazırlayanların başına geçirmeye vardır. Milliyetçi Hareket Partisi’ni meşru zeminlerden uzaklaştırmaya, sonu olmayan mecralara itmeye kimse tevessül etmemeli, bunu aklından dahi geçirmemelidir.Şehitlerini omuzlayarak, gazilerini kucaklayarak, milletine sevdalanarak 45 yılı deviren bu kutlu hareket mücadelesini sokaklarda değil, iktidar yolunda sürdürmeye kararlıdır.” diye tamamladı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER