ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2012 Pazartesi 15:42

MHP'den Aydınlık gazetesine dava

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP olarak Aydınlık gazetesinde yayınlanan habere ilişkin adli sürecin başlatıldığını söyledi.


MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Aydınlık gazetesinde yer alan MHP ile ilgili haberlere ilişkin yazılı açıklama yaptı. Büyükataman, Milliyetçi Hareket Partisi’nin inandığı değerler uğruna mücadele eden bir parti olduğunu belirterek, “MHP Genel Başkanlığı hırsına kapılmış bazı adaylar tarafından ortaya konulan, Ülkücü ahlâk ve Ülkücü duruşla örtüşmeyen söylem ve eylemler camiamızı derinden yaralamaktadır. MHP Genel Başkanı'na yönelik mesnetsiz iddialarla karalama çalışmaları yürütmek; MHP’nin tüzel kimliğini yaralamaktan başka bir netice vermeyecek ve MHP düşmanlarından başka kimseye fayda sağlamayacaktır.” dedi.

“Milli birlik ve beraberliğimizi ayaklar altına alanların bir safta toplanmaya devam ettiği 'Yeni Türkiye' sürecinde herkes üzerine düşeni yapmaktadır” diyen Büyükataman, “Türk milliyetçileri de bu bölücü düzene karşı tek akıl, tek yürek olacak ve yerli işbirlikçilerin suratlarına tek yumruk olarak inecektir. Milliyetçi Hareket Partisi'nin şerefli delegeleri ne para için ne de kişisel herhangi bir menfaat için oylarını satmaz. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi’nin delegeleri Ülkücü Hareket’in şerefli temsilcileridirler. MHP’de menfaat çeteleri yoktur. Başka mecralarda menfaat umanlar zaten partimizden silinip gitmişlerdir. Partimizde bu karakterde insanlara yer yoktur. Menfaat için oylarını satan delegeler olduğunu iddia edenlerin amacı MHP’nin şerefli temsilcilerine iftira atmaktır. MHP’de bir yerlere talip olanlar Aydınlık gibi Ülkücü katili ve sicili bozuk mihrakların destek ve himayesine kadar düşmüştür. Ülkücü irade bu olanlara seyirci kalmayacak, 4 Kasım’da cevabını gür bir seda ile 'Aydınlık zihniyetliler'e verecektir.” açıklamasında bulundu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER