ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 19:37

MHP, Reyhanlı’ya heyet gönderiyor


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 40 kişinin ölümü ve 100’ye yakın kişinin yaralanmasına yol açan patlamalarla ilgili bölgede inceleme yapmak üzere heyet gönderiyor.

MHP’den yapılan yazılı açıklamada, Reyhanlı’yı kana bulayan olayların, Suriye’deki iç savaş dolayısıyla Türkiye’nin kucağında bulduğu mülteciler krizinin vahim boyutlara ulaştığının göstergesi olduğu belirtildi.

Bu durumun aynı zamanda küresel güçlerin, Suriye’deki gelişmeleri bahane ederek Türkiye’yi bölgesel batağın içine çekmek için her türlü terör eylemine ve tahrike başvurabileceğini bir kez daha ortaya çıkardığına işaret edilen açıklamada, "Barış gelecek, terör ortadan kalkacak' diye kamuoyunu aldatmaya çalışan AKP iktidarının Türkiye’nin sınır güvenliği ve halkın emniyeti açısından sergilediği aciz ve yetersizlik, endişeyi mucip olmaktadır. Reyhanlı’da meydana gelen müessif olay, Türkiye’nin iç huzuruna ve bütünlüğüne yönelik sinsi planların bir parçası olarak değerlendirilmeli; hükümet, vatandaşlarımızın ve sınırlarımızın güvenliğini temin etmek için gereken tedbirleri almalıdır.” denildi.

Açıklamada, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin ilçede incelemelerde bulunmak üzere bir heyet görevlendirdiği de bildirildi. Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili E. Semih Yalçın’ın başkanlığında oluşturulan 7 kişilik heyetin yarın incelemelerde bulunmak üzere Hatay’a gideceği kaydedilen açıklamada söz konusu heyette Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Hatay İl Başkanı Adnan Aktaş, Gaziantep İl Başkanı Mustafa Erzin, Osmaniye İl Başkanı Fahri Kuyulu ve Kilis İl Başkanı Mehmet Ali Özkaraca'nın yer alacağı kaydedildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER