ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 18:08

MHP Grup Başkanvekili Vural, Elazığ'da


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Sandık bir fırsattır. Sokakta sonuç alınamaz, alınmamalıdır. Türk demokrasisi sandıkta güçlendirilmelidir" dedi.

Elazığ Basın ve Medya Cemiyetini ziyaret eden Vural, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin içeride kutuplaşma ve ayrışma politikalarıyla, dışarıda da yalnızlık politikalarıyla sürecin hedef tahtasına oturtulduğunu savundu.
Türk milleti üzerinde ve ülke coğrafyasında oynanan oyunlara karşı yeni bir medeniyet hamlesiyle Türk milletinin önderlik yapabileceği projeleri gerçekleştirmek istediklerini belirten Vural, yerel seçimlerin bir fırsat olarak değerlendirilmesi ve yanlış gidişatlar karşısında milletin gerekli uyarıyı yapması gerektiğini söyledi.

Hükümeti eleştiren Vural, şunları kaydetti:
"Maalesef AKP, ekonomide 11 yıllık dönem içerisinde yapısal tedbirleri almamıştır, gelirler politikası oluşturmamıştır, kayıt dışı ekonomiyi kayıt içine alacak bir politika oluşmamıştır, vergi politikası halen dolaylı vergilerle vatandaşın üzerinde bir yük olarak bulunmaktadır. Dolayısıyla bu yeni dönemde hem ekonomi politikasının milletimize getirdiği yükü ortadan kaldırabilecek yeni bir ekonomi politikası uygulayabilecek bir hükümete, aynı zamanda da dediğim gibi içeride kutuplaşma ve ayrışmayı körükleyen, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da PKK KCK paralel devlet yapılanmasını meşrulaştırılan bu sürece 'dur' denilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Sandık bir fırsattır. Sokakta sonuç alınamaz, alınmamalıdır. Türk demokrasisi sandıkta güçlendirilmelidir. O bakımdan Milliyetçi Hareket Partisi olarak meydanlardan sandığa giderek bir süreç içerisinde bu iradeyi dönüştürmek istiyoruz."

Oktay Vural, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılımıyla Elazığ'da yarın düzenlenecek "Milli Değerleri Koru ve Yaşat" adlı, "kardeşlik" temalı açık hava toplantısına katılacak.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER