ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 20:18

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den mesaj


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti'nin, ülke, millet ve egemenlik unsurları ve bunun yanında yasama, yürütme ve yargı organları bakımından teklik özelliği olan bir üniter devlet olarak ilelebet payidar kalacağını belirtti.
Bahçeli, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türkiye Cumhuriyeti'nin 90. yıl dönümünü karşılamanın ve kutlamanın eşsiz heyecan ve coşkusunun yaşandığını kaydederek cumhuriyetin, bağımsızlık ülküsü etrafında mutlak anlamda buluşan ve birleşen aziz milletin, örneğine az rastlanır bir irade ve cesaretle zafere ulaştırdığı Kurtuluş Savaş'nın neticesi olduğunu bildirdi.
-"Özgürlüğün, kardeşliğin garantisi cumhuriyetin ruhunda saklı"-
Cumhuriyetin dinamizme, katılıma, sürekli gelişmeye ve güvene dayanan, dün, bugün ve gelecek ölçeğinde uyum ve dengeyi sağlayan bir yönetim modeli olduğunun bilinmesi gerektiğine dikkati çeken Bahçeli mesajında, "Hiç kuşkusuz ki eşitliğin, özgürlüğün ve kardeşliğin garantisi ve teminatı cumhuriyetin mesaj ve ruhunda saklıdır. Bu yüzden, cumhuriyet dışında macera arayanlar, ham ve kuru hayallerin peşinden koşarak cumhuriyet'in başına numara iliştirmeye çalışanlar, Cumhuriyet yanlısı görünüp de en üst düzeyde karşı hareket içinde bulunanlar yanlış ve yozlaşma içinde kıvrananlardan başkası değildir. Şurası da açık bir gerçektir ki, Türk milletinin 29 Ekim 1923 tarihinde verdiği son ve kesin kararını çatışma, çekişme ve husumet konusu yapan çevreler, her şeyden önce Cumhuriyet'in anlam ve saygınlığıyla problemi olanlardır" değerlendirmesini yaptı.
Bahçeli, mesajında "Türkiye Cumhuriyeti ülke, millet ve egemenlik unsurları ve bunun yanında yasama, yürütme ve yargı organları bakımından teklik özelliği olan bir üniter devlet olarak ilelebet payidar kalacaktır. Cumhuriyet üzerinden geçinen istismarcılar ile Cumhuriyet karşısında mevzilenen inkârcılar Türk milletinin yüksek erdemi sayesinde emellerine inşallah muvaffak olamayacaklardır" ifadesine de yer verdi.
Cumhuriyetin 90. yılının idrak edildiği bugünlerde "Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'nün müzik dalında, bölücülükten, terör örgütü yandaşlığından sicil almış ve sabıka yemiş bir PKK'lıya vefatının üzerinden 13 yıl sonra tevdi edilmesinin, Türk milletine saygısızlığın ve nankörlüğün aldığı boyutu göstermesi bakımından ibretlik olduğu" değerlendirmesinde bulunan Bahçeli, bu karardan dönülmesini beklemenin en tabii ve ahlaki hakları olduğunu kaydetti.
Bahçeli, devletin tepe noktasında bulunanların, cumhuriyeti yıkma emelinde olanlarla aynı kareye girmelerinin kendi isimlerini lekeleyeceğini ve saygınlıklarına gölge düşüreceğini savunduğu mesajında, Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik etti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER