ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 18:19

MHP Genel Başkanı Bahçeli Aydın'da


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Açılım denen zırva Türkiye için bir ihanet yolu olmuştur. Oslo'dan başlayan, İmralı'da duraklayan ve Kandil Dağı'nda sonuçlandırılmak istenen bu ihanet yolu, siyasallaşarak, güçlenerek devam etmektedir" dedi.
Nazilli Belediyesi önünde partililere seslenen Bahçeli, AK Parti'nin sayısal çoğunluğu ile çeşitli uygulamalara imza atarak ülkeyi felakete sürüklediğini öne sürdü.
Bu sürece cumhurbaşkanlığı makamının da katkı sunduğunu savunan Bahçeli, şunları kaydetti:
"Açılım denen zırva Türkiye için bir ihanet yolu olmuştur. Oslo'dan başlayan, İmralı'da duraklayan ve Kandil Dağı'nda sonuçlandırılmak istenen bu ihanet yolu, siyasallaşarak, güçlenerek devam etmektedir. Şimdi Türkiye'de 2014 yılı özerklik yılı olarak ilan edilmek istenmekte ve 30 Mart'tan sonra da bu talepler ayyuka çıkacak şekilde kendisini göstermektedir.
Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gece gündüz sayısal çoğunluğu ile çalıştırdığı milletvekilleri aynı zamanda diğer partilerin bu çalışmanın içersinde Meclis açıldığı için bulunması gerektiğinden dolayı çıkan yasalara ne kadar muhalefet etse, ne kadar itirazlarını söylese, ne kadar Türkiye'yi yanlışa sürüklediğini anlatmaya da çalışsa, hiçbirisini dikkate almayıp sayısal çoğunluğundan hareketle Türkiye'de bazı yasalar çıkmıştır ki, bunlar Türkiye'yi felakete sürükleyen, Türkiye'nin ve Türk milletinin geleceğini pranga altına alan ve önemli risklerin, tehlikelerin gelişmesine fırsat veren yasalar olarak dikkat çekmiştir. Bunu kabullenmek mümkün değildir. Bu yasaların uygulamaya konması için sayın cumhurbaşkanının başka bir şeyler olduğu zaman 15 günlük süre içerisinde inceleme ile tanınmış olan süreyi akilen kullanması doğru olmamıştır. Buna cumhurbaşkanlığı da katkı veribilen bir hatanın içerisine doğru girmiştir."
- "Bunların alayı silinecektir"
MHP iktidar olduğunda tüm bu yasaları ortadan kaldıracaklarını belirten Bahçeli, şöyle dedi:
"Sizin uygulamalarınız başından itibaren, milli devlete, üniter yapımıza, dirlik ve birliğimize, bin yılık kardeşliğimize, toprak bütünlüğüne zarar veren ne kadar yasa varsa, milliyetçi hareketin iktidarının 3 ayında bunların alayı silinecektir. Sayın Recep Tayyip Erdoğan o günleri de göreceksin. Zaten ya Yüce Divana gitmen ya da kalkıp Türkiye'den kaçman çok yakındır. Bu ikisinden başka senin birlikte yürüyeceğin yol kalmamıştır sayın Recep Tayyip Erdoğan."
- "Yolsuzluk ve rüşvetten hiç mi haberiniz yok?"
Konuşmasında akil insanlar heyetine de seslenen Devlet Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Türkiye'nin bölünme sürecinde demokratik açılımın erdemi ve faziletlerini Türkiye'nin her bölgesinde anlatmaya çalışan şu 63'lük akiller var. Neredesiniz şimdi, ne yapıyorsunuz? Türkiyeyi bölmeye yönelik ihaneti vatandaşa demokratik açılım olarak anlatırken, utanmadan, sıkılmadan devletin tüm imkanlarıyla Türkiye'yi dolaşıp halkı aldatma varken niye kalkıp da yolsuzluk ve rüşvetin savurganlığını, hırsızlığını, çalanlarını anlatmak için sokağa çıkamıyorsunuz? Kimsiniz siz? Bu hırsızlığın içerisinde neredesiniz? Bunların içerisinde sanatçı var, kültür adamı var, aydın var, besleme birtakım insanlar var. 63'lük rezillik olarak Türkiyeyi dolaşırken şimdi neredesiniz, ne yapıyorsunuz? Yolsuzluk ve rüşvetten hiç mi bir haberiniz yok? Bu tapeleri hiç mi okumuyorsunuz? İmralı canisinin hayatını siyasallaşma sürecini biliyorsunuz, vatana ihanet yolunu anlatıyorsunuz da şimdi kalkıp o günler bülbül gibi konuşurken şimdi niye sessiz kalıyorsunuz?"
Öte yandan konuşmasının ardından Bahçeli'ye, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından efe kıyafeti ve fesi hediye edildi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER