ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 16:41

MHP Genel Başkan Yardımcısı Türkeş, Sivas'ta


MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Türk milletinin zararına bir iş yapılırsa, Türkiye'nin birliğine ve bütünlüğüne bir zarar verilirse ancak o zaman Milliyetçi Hareket Partisi karşı çıkar" dedi.
Sivas'ın Suşehri ilçesinde partisince bir düğün salonunda düzenlenen belediye başkan adayı tanıtım toplantısına katılan Türkeş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın MHP'ye yıllardır kin ve nefretle baktığını iddia ederek, "Sen, tüm partileri bağrına basmaya hazırsın, bir tek Milliyetçi Hareket Partisi'ne kinin ve öfken dinmiyor. Sen, o zaman bu milletin hayrına işler yapmıyorsun. Bu milletin iyiliği, bu milletin refahı için işler yapmıyorsun. Milliyetçi Hareket Partisi ile yıllardır derdin nedir, senin öfken nedir?" diye konuştu.
Partililere "Milliyetçi Hareket Partisi neye karşı çıkar?" diye soran Türkeş, "Türk milletinin zararına bir iş yapılırsa, Türkiye'nin birliğine ve bütünlüğüne bir zarar verilirse ancak o zaman Milliyetçi Hareket Partisi karşı çıkar" dedi.
Türkeş, MHP'nin Suşehri Belediye Başkan adayı Mehmet Yahşi'ye yerel seçimlerde destek istedi. Tuğrul Türkeş'e çerçeveli bir mektup veren MHP Suşehri Belediye Meclis Üyesi adayı Cevat Şenol, bu mektubun 22 Temmuz 1969'da merhum Alparslan Türkeş tarafından kendisine yazıldığını ve bunu yıllardır sakladığını söyledi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER