ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 00:20

MHP Genel Başkan Yardımcısı Topçu:"Bu iktidar bitmiştir"


MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topçu, "Bizim umudumuz olan çocuklarımız, gençlerimiz için Türkiye'yi omuzlayan 10,5 milyon emekli, çiftçi ve kadınlarımız için bu iktidar bitmiştir" dedi.
Topçu, partisinin Gülüç Belde Başkanlığı Kadın Kolları tarafından belde merkezindeki seçim bürosunda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, kadınların toplumda belirli yerlere gelmesi gerektiğini söyledi.
Türkiye'nin muhafazakar ve milliyetçi bir toplum olduğunu savunan Topçu, kadınların seçim süreci içerisinde çalınmadık kapı bırakmamasını ve partiye sahip çıkmaları gerektiğini belirtti.
Türkiye'nin önemli bir dönüm noktasında bulunduğu ve AK Parti iktidarının süresinin dolduğunu öne süren Zühal Topçu, şöyle konuştu:
"17 Aralık tarihiyle birlikte rüşvet ve yolsuzluk soruşturması açığa çıkmıştır. Bunların bizim yüzümüze bakacak durumları kalmamıştır. 30 Mart önemli bir dönüm noktası derken bu arsızlıklarını ve hırsızlıklarını bu iktidara göstermek için önemli bir dönüm noktası. Bunlar artık bu millete saygı duymuyorlar. Önce dedi ki, 'bana çıraklık için müsaade edin' ettik. 'Kalfalık için müsaade edin' dedi bu millet onlara kalfalık için de etti. 'Ustalık için de dedi' ama artık yeter diyoruz. Bu millet kararı 30 Mart tarihinde verecektir. Bu milletin sofrasındaki zeytine ve asgari ücrete el attı. Bu iktidar bu çocukların rızkına gençliğin geleceğine el attı. Artık gitmesi lazım. Bizim umudumuz olan çocuklarımız, gençlerimiz için Türkiye'yi omuzlayan 10,5 milyon emekli, çiftçi ve kadınlarımız için bu iktidar bitmiştir. Bizim umudumuz olan geleceğimizi tüketmiş ve karartmıştır."

-"Anayasal suç işliyorlar"
"Bizim abdestimizden şüphemiz yok" ifadesini kullanan Topçu, şunları kaydetti:
"Kendilerinin şüphesi var. Kontrol edemedikleri ne vardı? Sosyal medya. 'Bunlar burada harekete geçiyorlar. Bütün bu yolsuzluğumuzu ve arsızlığımızı millete duyuruyorlar. Ne yapalım buna da sansür koyalım dediler' ve sansür yasasını getirdiler. İnternette yazdıklarınızı artık sizin haberiniz olmadan eğer bir ucu iktidarın yolsuzluğuna dokunuyorsa artık silecekler. Bu anayasanın bireyin haber alma özgürlüğü ve düşüncesini paylaşma özgürlüğü maddelerine aykırı. Anayasal suç işliyorlar. Bunu da uygulamaya geçirdiler mi? Geçirdiler. Ne kadar yaparsanız yapın. Ne kadar sansür yasası koyarsanız koyun. Adalet sistemini kontrol altına alırsanız alın. Mecliste vekilleriniz yalnızca el kaldırıp indirerek herhangi bir görüş beyan etmeyerek yaptıkları vekilliklerle meclisi de kontrol altına alsanız da, iktidarda siz de olsanız bu milletin kocaman yüreği var."
Yerel seçimlerden sonra BDP'li siyasetçilerin özerkliklerini ilan edeceğini iddia eden Topçu, sözlerini şöyle tamamladı:
"Türkiye'nin akıbeti korkunç duruma gidebilir. Bunun için ülkeye sahip çıkmak zorundayız. Biz kadınlar, onlar bir adım atıyorsa bizim 10 adım atmamız gerekiyor. Onlar bir kapıyı iki kez çalıyorsa bizim 100 defa çalmamız lazım. Çalmadan kapılar açılmıyor. AK Parti iktidarıyla kadına şiddet yüzde bin 400 artmıştır. Bunların bütün söyledikleri hep lafta kaldı."

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER