ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Mart 2014 Pazar 13:55

MHP Erzurum'da 750 köyde eş zamanlı seçim çalışması yaptı

MHP Erzurumda 750 köyde eş zamanlı seçim çalışması yaptı


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum İl Başkanlığı seçim çalışmaları dolayısıyla bugün 750 köyü eşzamanlı ziyaret etti. Ziyaretten önce basın mensuplarına açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, “"Erzurum'’da da kirli bir oyunun tezgahlandığını biliyoruz.”" dedi.

Köylere yönelik yapılan bu programın Türkiye’'de bir ilk olduğunu belirten Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, "”İki ilçemiz hariç Tortum ve Horasan; Horasan'’ın kurtuluş yıl dönümü olduğu için, Tortum’'da da miting olduğu için onlar dün yapıldı. Bugün itibariyle burada Palandöken ve Aziziye ilçe teşkilatlarımızın organizasyonu ile 120 civarında araç köylere hareket edecek. Burada bulunan her araç en az 3 köyü ziyaret edecek. Bugün Erzurum'’un 750 civarında köyüne Milliyetçi Hareket Partisi fiilen girmiş olacak. Bu seçimlere verdiğimiz önem de buradan anlaşılmaktadır." dedi. Bu seçimin sadece belediye seçimi olmadığını vurgulayan Öztürk, seçimin önemini şöyle ifade etti: "Biz belediye başkanlıkları seçimi olarak bakmıyoruz. Çünkü seçilecek belediye başkanları adaylarımız çok daha farklı misyonlar üstlenmiş vaziyetteler bu durumda. Türkiye'’nin kaderini başka ellere bırakmak niyetinde değiliz. Biz inşallah Erzurum'’da yerel yönetimlerde büyükşehir belediye başkan adayımız ve ilçe belediye başkan adaylarımızla kararlı bir şekilde yerel yönetimlerde olacağımız inancıyla hareket ediyoruz. Yükünüz ağır Erzurum'’da da kirli bir oyunun tezgahlandığını biliyoruz. Ama Erzurum’'da MHP’nin iktidarı sayesinde ayrımcılık tohumları oldukları yerde kalacak. Millet yine o birlik ve beraberlik içerisinde yaşamanın huzurunu iliklerine kadar hissedecek. Bunun tek teminatı da Milliyetçi Hareket Partisi'dir. Başka da teminatı yoktur.”"

MHP Erzurum Büyükşehir Belediye başkan adayı Prof. Dr. Kamil Aydın ise şöyle konuştu: "Son zamanlarda siyaset Erzurum'’da çok hareketlendi. Burada etrafınıza bir bakın, gönül birliği dışında ortak bir payda yok. Burada kamunun bir aracı yok. Kamuya ait bir helikopter yok. Uçak yok, otobüs yok. İşte Milliyetçi Hareket Partisi’'nin kararlılığı bu resimden görünüyor. Bizde kul hakkına, beytül mala ve haram lokmaya el uzatmak yok. İşte böyle bir hareketin inşallah sonucu da bereketli olacaktır. 31 Mart itibariyle Erzurum’'un siyasi kurtuluşu diğer kurtuluşlara ilave edilecektir. Milliyetçi Hareket Partisi her zaman devleti düşünen, ilkelerini düşünen bir harekettir."

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Büyükşehir Belediye başkan adayı Prof. Dr. Kamil Aydın ve İl Başkanı Zekai Kaya daha sonra partililerle birlikte köylere hareket etti.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER