ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2013 Pazartesi 17:05

MHP: ''Bu işin çözümü bellidir"


MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, çözüm sürecine ilişkin, ''Bu işin çözümü bellidir, çözüm terörle müzakere değil mücadeledir'' ifadelerini kullandı.
    
Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, çözüm süreciyle ilgili değerlendirmede bulundu. Sürecin Habur ve Oslo görüşmelerinin devamı niteliği taşıdığını savunan Büyükataman, ülkenin bölünmeye, milletin de ayrışmaya adım adım yaklaştığını öne sürdü.
    
MHP'nin Türk milletinin kardeşliği ilkesi altında bu topraklarda yaşayan her vatandaşı kendinden bildiğini kaydeden Büyükataman, şunları ifade etti:
    
''Müzakere, Türk Dil Kurumu sözlüğünde 'Bir konuyla ilgili fikir alışverişinde bulunma' olarak tanımlanmıştır. Teröristlerle, hainlerle hangi konu hakkında fikir alışverişi yapılabilir- Yapılacak müzakere şehit anneleriyle, alınacak fikir ve akıl şehit annelerinden olacaktır. Başka her yol aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaktan öteye gitmekle kalmayacak, ülkemizin bölünmesi yönünde atılmış birer adıma dönüşecektir. Bu işin çözümü bellidir, çözüm terörle müzakere değil mücadeledir.''
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER