ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 16:35

Meclis'in en hızlısı Fahrettin Poyraz


TBMM salonlarında yaşanan rekabeti pistlere taşıyan milletvekilleri, geliri engelli vatandaşlara dağıtılacak slalom yarışmasında kıyasıya mücadele etti.
Parlamenterler Spor Kulübü Derneği tarafından bedensel engelliler yararına düzenlenen 'Sizin İçin Yarışıyoruz' organizasyonunda, piste çıkan milletvekilleri asfaltı ağlattı. Dubaların dizildiği parkuru en kısa zamanda bitirmeye çalışan milletvekilleri hız tutkunlarını kıskandıracak şekilde yarış otomobilini kullandı. Özel olarak hazırlanan otomobillerle slalom yarışı yapan vekiller kıyasıya mücadeleyi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'de heyecanla takip etti. 75. Yıl Hipodrom'un da bulunan özel yarış alanında düzenlenen yarışmaya erkek milletvekillerinin yanı sıra kadın milletvekilleri de büyük ilgi gösterdi. Bakan Şahin, toplumsal ve sosyal sorumluluk alanında engelliler için yarış yapılacağını belirterek, milletvekillerinin yasama ve denetimin yanı sıra sosyal sorunlara karşı da görevlerinin olduğunu dile getirdi.

Bakan Şahin'in verdiği startla başlayan kıyasıya yarışmayı AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz birincilikle bitirdi. Yarımada ikinciliği kadın milletvekili AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan üçüncülüğü ise, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik elde etti.

Yarışmada dereceye girenlerin kupalarını Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin verirken, özellikle yarışma sırasında başta MHP Milletvekili Özkan Yeniçeri olmak üzere diğere milletvekilleri ile Bakan Şahin arasında ilginç diyaloglar yaşandı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER