ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 11:47

Meclis, başka kurumlara örnek oldu


Meclis, artık yemekler konusundaki projesiyle başka kurumlara örnek oldu.
     TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu tarafından ''Bir Projem Var, Bir Önerim Var'' çerçevesinde başlatılan artık yemekler projesi, başka kurumların da ilgisini çekti.
     Mutfaklardaki kazanlarda artan ve çöpe giden yemekleri hasta yakınlarının kaldığı pansiyona ve Altındağ Belediyesi bünyesindeki Gençlik Merkezi gönderen Meclis, tabaklarda kalan yemekleri de hayvan barınaklarına ulaştırıyor. Sosyal sorumluluk projelerinin hayata geçirilmesi ve diğer kurumlara da örnek olarak sosyal yardımlaşmaya katkı yapmayı amaçlayan Meclis, aynı zamanda da israfın önüne geçilmesini hedefliyor.
     Meclis'in artık yemekler projesine, Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumundan ayrıca bazı özel okullardan da katılma talepleri geliyor.
     Cumhurbaşkanlığı, Çankaya Belediyesi'nin Mühye Köyü'ndeki köpek barınağı yetkililerine yönlendirildi. Cumhurbaşkanlığı da artık yemeklerini yaklaşık iki bin köpeğin bulunduğu barınaklara ulaştıracak.
     Kredi ve Yurtlar Kurumu ise artık yemeklerini Hayvanları Koruma Derneği Cemil Erkök Rehabilitasyon Merkezi'ne ulaştıracak.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER