ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 14:27

Meclis aşçılarının maharetli ellerinden çıkan figürler


Bu yılki 23 Nisan resepsiyonunda, Meclis aşçılarının maharetli ellerinden çıkan kuğu, tavus kuşu, timsah, kartal, sülün, uğur böceği, kobra yılanı ile insan ve çiçek figürleri davetlilerin büyük beğenisiyle karşılaştı.
     TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Meclis'in açılışının 93. yılı dolayısıyla dün akşam verdiği resepsiyon, katılımcıların yoğunluğunun yanı sıra, onların beğenisine sunulan menüsüyle de dikkati çekti.
     Resepsiyonda bu yıl, normal konseptin dışına çıkılarak menü daha da zenginleştirildi. Bazı yemek ve pasta çeşitleri ilk kez bakanların, milletvekillerinin ve davetlilerinin beğenisine sunuldu.
     Meclis aşçıları, 3 günlük çalışma sonucunda kabak, karpuz, pasta ve yağdan çok ilginç figürler yaptı. Bu figürler yemek, meyve ve pasta çeşitlerinin yanlarına konuldu. Aşçıların maharetli ellerinden uğur böceği, timsah, kuğu, tavus kuşu, kartal, sülün, kobra yılanı ile insan, çiçek, balık ve ağaç figürleri çıktı. İstanbul Boğaziçi Köprüsü'nün yağdan yapılan maketi de yer aldı.
     Resepsiyonda, ilk kez yapılan çikolatalı, muzlu, kivili ve ananaslı yaş pasta çeşitlerinden; Kaçkar köpüğü tatlısı, kılıçlara takılı olan atom tatlısı, petibör çeşitleri, çikolata ve muzlu rulo sarmalar, göçmen tatlısı, gelin tatlısı, krem burle, çilekli böğürtlenli ve muzlu meyveli kup, çikolatalı kazan dibi, cezerye çeşitleri ikram edildi.
     Sıcak yemeklerden ilk kez bütün hindi, bütün lagor, fırında pişen bütün kuzu ve içli köfte sunuldu.
     Bin 300 kişi için hazırlanan yemeklerden artanlar, Büyükşehir Belediyesi'nin Altındağ Gençlik Merkezi ile Onkolojı Hastanesi'nde kanser tedavisi gören hasta yakınlarına gönderildi.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER