ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Aralık 2013 Cumartesi 22:27

Mansur Yavaş'tan adaylık açıklaması

Mansur Yavaştan adaylık açıklaması

"Değerlendirmeye almış bulunmaktayız"


Eski Beypazarı Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP yönetiminin tekrar ettikleri adaylık teklifini, bir seçenek olarak yol arkadaşlarıyla değerlendirmeye aldığını bildirdi.


Yavaş, CHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterileceğine dair basında çıkan haberlere ilişkin yazılı açıklamasında, 2014 Yerel Seçimleri için MHP'den aday adayı olduğunu açıkladığını ancak bu partinin kendini aday göstermediğini hatırlattı.


MHP'nin, "Ankara'da Melih Gökçek'in bir 5 yıl daha belediye başkanı olması için adeta anlaşılmaz bir çaba gösterdiğini" öne süren Yavaş, söz konusu partinin başka bir aday açıklamasının ardından, AK Parti ve CHP dahil olmak üzere birçok partiden belediye başkanlığı teklifi aldığını, ayrıca DP'den bağımsız adaylığının gündeme geldiğini belirtti.

-"Değerlendirmeye almış bulunmaktayız"-


Yavaş, DP yöneticilerinin genel merkez binasının satışından elde edecekleri gelirle seçim kampanyasını yürütme niyetlerinin basına yansıdığına değinerek, şunları kaydetti:


"Melih Gökçek'in bu duyumlar üzerine telaşa kapıldığı aşikardır ki mülk sahiplerinin talebi olmadan ve imar yasasına aykırı olarak DP Genel Merkez Binasının kültür merkezi yapılması kararı alındığı kamuoyuna duyurulmuştur. Duyumlar üzerine içine düşülen bu telaş ve çaba son derece anlamlıdır. Anlaşıldığı üzere, birilerinin Melih Gökçek'i seçtirme gayreti ortadadır. Ankara üzerinde yapılan bu hesapları bozmak gerekmektedir. Bu nedenle CHP yönetiminin tekrar ettikleri adaylık tekliflerini, bir seçenek olarak yol arkadaşlarımla ve beni sevenlerle değerlendirmeye almış bulunmaktayız. Önümüzdeki seçenekler çok net. Ya bu oynanan oyuna sessiz kalıp bir 5 yıl daha aynı yönetimle Ankara Büyükşehir Belediyesi yönetilecek ya da Ankara için adım atacağız. Bu konuyu hafta sonu boyunca istişare edip, kararımı hafta içi kamuoyuyla paylaşacağım"
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER