ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 23:41

Manisa ve Bandırma programını iptal etti


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki patlamalara ilişkin, "Dün bütün koşullarda birliğimizi ve beraberliğimizi nasıl koruduysak, bugün de bazı sorumsuz, bozguncu tutum ve arayışlara rağmen dimdik ayakta durarak, dayanışma içinde bu olayların da üstesinden geleceğiz" değerlendirmesinde bulundu.
     Kılıçdaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Reyhanlı'da yaşananlardan derin bir üzüntü ve kaygı duyduğunu belirterek, hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine, yakınlarına ve Türk halkına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.
     "Toplumu derinden sarsan ve hepimizin yüreğini dağlayan bu insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyorum ve lanetliyorum" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, Başta Reyhanlı ve Hatay'da yaşayan vatandaşlar olmak üzere tüm halkı soğukkanlı olmaya davet etti.
     CHP'nin Reyhanlılılara yönelik saldırıyı, patlamaları yerinde inceleyeceğini, resmi açıklamaları da dikkate alarak değerlendireceğini bildiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
     "Hükümeti elindeki güç ve imkanların tamamını kullanarak bu saldırıyı bütün yönleriyle en kısa zamanda aydınlatmaya ve halkımızın güven ve huzuru için, iç ve dış politikalarını gözden geçirerek gereken bütün önlemleri almaya, bu önlemleri derhal hayata geçirmeye çağırıyorum.
     Hiç kuşku yok ki Türkiye büyük ve güçlü bir ülke, halkımız vakur ve dirençlidir. Dün bütün koşullarda birliğimizi ve beraberliğimizi nasıl koruduysak, bugün de bazı sorumsuz, bozguncu tutum ve arayışlara rağmen dimdik ayakta durarak, dayanışma içinde bu olayların da üstesinden geleceğiz."
    
Manisa ve Bandırma programını iptal etti
    
     CHP Basın Biriminden yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun patlamalar nedeniyle yarın Manisa ve Bandırma'ya yapacağı gezileri iptal ettiği bildirildi.
     Kılıçdaroğlu'nun, Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap başkanlığında bir heyet görevlendirerek Reyhanlı'ya gönderdiği belirtilen açıklamada, heyette Hatay'dan sorumlu PM üyesi Halit Toraman ile Milletvekili Aşkın Türeli'nin de yer aldığı kaydedildi.
     Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz'i telefonla arayan Kılıçdaroğlu'nun patlamalar hakkında bilgi aldığı ifade edildi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER