ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 20:44

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Batman'da


Kurban Bayramı'nı Batman'da geçiren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, şehit ailesini ve bazı kurumları ziyaret etti.
Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Konferans Salonu'ndaki bayramlaşma törenine katılan Şimşek, gazetecilere hatıra olarak 5'er lira bayram harçlığı verdi.
AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ve Vali Yılmaz Arslan ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı başramlaşmanın ardından Şimşek, partisinin il başkanlığındaki etkinliğine katıldı.
Kimse Yok mu Derneği'nin kurban eti dağıtımı için Karşıyaka Mahallesi'nde düzenlenen törene de katılan Şimşek, burada yaptığı konuşmada, bayramın barışa ve kardeşliğe vesile olmasını diledi.
Bayramların kardeşliği ve beraberliği pekiştirdiğini vurgulayan Şimşek, "Burada amaç et ve kurban meselesi değildir. Dünyanın dörtbir yanından gelip, Batman'da bu kardeşliğimize ve barışımıza katkı sunan Kimse Yok mu Derneği temsilcilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Derneğin yeleğini giyen Bakan Şimşek, üyelerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
Şimşek, ardından Avusturya ve Almanya'da harçlıklarını toplayıp, Güneydoğu'daki ailelere kurban eti olarak gönderen çocukların kendi el yazılarıyla hazırlamış oldukları tuale kurban resmi çizerek Türkçe, Kürtçe, Arapça, İngilizce ve Almanca çocuklara teşekkür yazısı yazdı. Şimşek, daha sonra kurban eti dağıttı.
Şimşek, 23 Nisan 1996'da şehit olan er Cevat Gülmez'in, 19 Mayıs Mahallesi'ndeki babası Abdullah Gülmez'i evinde ziyaret etti. Şimşek, Cevat Gülmez'in ilkokul 3. sınıf öğrencisi yeğeni Serhat Gülmez'le dersleri üzerinde bir süre sohbet ettikten sonra, ailenin bayramını kutlayarak, çeşitli hediyeler verdi.
Vali Yılmaz ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Gültepe Mahallesi'ndeki çocuk yuvasına geçen Şimşek, çocuklarla ilgilendi.
Şimşek, bir çocuğun şikayeti üzerine kurum yetkililerinden diş fırçası dağıtmalarını ve çocukların sıkıntılarının tespit edilerek giderilmesini istedi.
Bakan Şimşek, Batman Bölge Hastanesi'nde hastalarla da bayramlaştı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER