ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 14:21

"Malatya CHP'nin kalesiydi"

"Malatya CHPnin kalesiydi"


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Malatya, CHP'nin kalesiydi. Çok güçlü bir CHP geleneği vardı burada. Fakat askeri darbeler, yaşanan dramlar, olaylar, biraz CHP ile arada sorun yarattı. Şimdi onu telafi etmeye çalışıyoruz'' dedi.
    
Kılıçdaroğlu, Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) Babacan Tekstil'i ziyaret ederek, işçilerle çay içti. Bu firmanın tekstil atölyelerini gezen Kılıçdaroğlu, daha sonra 2. OSB'deki Kübra Tekstil'i ziyaret etti.
    
Kılıçdaroğlu, ziyaretinde ''Malatya, CHP'nin kalesiydi. Çok güçlü bir CHP geleneği vardı burada. Fakat askeri darbeler, yaşanan dramlar, olaylar, biraz CHP ile arada sorun yarattı. Şimdi onu telafi etmeye çalışıyoruz. Telafi edeceğiz inşallah. Daha güçlü bir demokratik yapının oluşmasını istiyoruz'' diye konuştu.
    
Bir gazetecinin, ''Bu kaleyi nasıl geri alacaksınız-'' sorusuna Kemal Kılıçdaroğlu, ''Çalışarak. Herhalde kılıç kalkan çekmeyeceğiz'' yanıtını verdi.
    
Daha sonra işçi yemekhanesine geçen Kılıçdaroğlu, işçilerle sıraya girerek yemek aldı. Çalışanlarla yemek yiyen Kılıçdaroğlu, fabrikanın bahçesinde işçilerle çay içip, sorunlarını dinledi.
    
Kılıçdaroğlu, 1. OSB'deki CMC Çağrı Merkezi'ni de ziyaret ederek, çalışanlarla iş yerinin yemekhanesinde sohbet etti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER