ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2014 Cumartesi 15:36

Lyon'da Başbakan karşıtı gösteri

Lyonda Başbakan karşıtı gösteri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Avrupalı Türk Demokratlar birliğinin 10. kuruluş yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere Fransa'nın Lyon kentine geliyor.


Başbakan Erdoğan'ın Lyon'a gelişini protesto etmek için Lyon Carnot meydanında bir gösteri düzenlendi. Fransa Alevileri birliğinin Fransa komünist partisi ile beraber düzenlediği gösteriye yaklaşık 200 kişi katıldı.

Üzerinde Atatürk resmi bulunan Türk bayraklarının yanı sıra, PKK terör örgütünün sözde bayrağı, Abdullah Öcalan, Fransa komünist partisi ve Ermeni Taşnak partili bayrakların göze çarptığı gösteri olaysız sona erdi.

AVRUPA ALEVİ BİRLİKLERİ KONFEDERASYONU BAŞKANI TURGUT ÖKER: AYRIMCI SİYASETE DUR DEMEK İÇİN BURADAYIZ

Avrupa’nın 14 ülkesindeki 300’e yakın Cemevini bünyesinde barındıran Avrupa Alevi birlikleri konfederasyonu genel başkanı Turgut Öker Lyon şehrinde başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti öncesi yapılan mitingde açıklamalarda bulundu. Lyon şehrinde Alevilerin öncülüğünde bir protesto mitingi gerçekleştiğini söyleyen Öker şöyle konuştu:

“Bu mitingle biz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın otoriter, baskıcı bir politika izlediğini ve bu politikanın Türkiye'de ciddi bir çatışmaya, ciddi bir karşı karşıya gelişe sebep olduğunu ve bu politikanın derhal terk edilerek, Türkiye'de inançların, kimliklerin, halkların eşit koşullarda barış içerisinde bir arada yaşamalarını talep ediyoruz onun için buradayız"
 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER