ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Mayıs 2014 Cumartesi 13:10

Lütfi Elvan: Türkiye ne zaman bir kalkınma hamlesi başlatsa birileri devreye giriyor

Lütfi Elvan: Türkiye ne zaman bir kalkınma hamlesi başlatsa birileri devreye giriyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Türkiye ne zaman bir kalkınma hamlesi başlatsa, ne zaman Türkiye için ışık, gelecek görünse birileri devreye giriyor. Türkiye'nin belirli ölçekte, belirli bir büyüklükte, belirli güçte kalması isteniyor" dedi.


Elvan, Meram ilçesinde bulunan bir toplantı salonundaki AK Parti Konya İl Başkanlığı 36. İl Danışma Meclisi programında, gece gündüz dere tepe demeden ülke için, bu ülkenin insanı için çalıştıklarını söyledi.

Vesayete karşı mücadele ettiklerini, bu mücadeleyi gerçekleştirirken engellerle karşılaştıklarına dikkati çeken Elvan, darbe girişimleriyle partilerinin kapatılmaya çalışıldığını, muhtıra verilmek istendiğini ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlılığı ve dik duruşluluğu, halkın güçlü desteğiyle Türkiye'yi vesayet altına sokmaya çalışanların bugüne kadar başarılı olamadığını aktaran Elvan, bundan sonra da olamayacaklarını vurguladı.

"Türkiye ne zaman bir kalkınma hamlesi başlatsa, ne zaman Türkiye için ışık, gelecek görünse birileri devreye giriyor.

Türkiye'nin belirli ölçekte, belirli bir büyüklükte, belirli güçte kalması isteniyor" diyen Elvan, şöyle devam etti:

"Biliyorsunuz Adnan Menderes ile birlikte çok güçlü bir yatırım hamlesi başlatılmıştı. Türkiye'yi şantiyeye çevirmişti. O dönemde içeride ve dışarıda rahatsız olanlar rahmetli Menderes'i itibarsızlaştırmaya çalıştılar. Yolsuzlukla, idam ettiler. Özal döneminde ikinci kalkınma hamlesi başladı, yine itibarsızlaştırma yolsuzluk kampanyası başlatıldı. Bizim dönemizde de başbakan ve hükümetimize yönelik itibarsızlaştırma kampanyası başlatıldı. Sizin kararlılığınız ve dik duruşunuz karşısında hiçbir şey yapamadılar, yapamayacaklar. Sizin dik duruşunuz, Türkiye'yi daha da ileriye götürecek, partimizi daha güçlendirecek. 2023 yılında ortaya koyduğumuz hedefleri hep birlikte gerçekleştirip, güçlü Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz."

Herkes 2023'e odaklandı

Kendilerinden önce hiç kimsenin ileriye dönük bir hedefinin olmadığının altını çizen Elvan, bugün hangi ile gidilirse gidilsin herkesin 10 yıl içinde gelecek planlarının olduğunu söyledi.

Elvan, "2023 hedefine sadece hükümetimiz değil, tüm vatandaşlarımız kenetlenmiş durumda. Tüm vatandaşlarımız tek odağa kenetlenmiş durumda. 2023 Türkiye'si güçlü Türkiye, dünyada söz sahibi olacak Türkiye. Bunu engellemelere rağmen hep birlikte gerçekleştireceğiz" diyerek şunları kaydetti:

"Milliyetçilikten sosyal demokratlıktan dem vuruyorlar. Sorarım size hangisi milletçi, hangisi sosyal demokrat. Onlar ancak ve ancak vesayetçiliğin temsilcisi olabilirler. Onlar ancak ve ancak statükonun temsilcisi olabilirler. Onlar milliyetçiliğin temsilcisi olamazlar. Milliyetçilik demek taş üstüne taş koymak, proje üretmek, bu ülkenin kalkınmasına gelişmesine katkı sağlamak demektir. 4.5 yıl iktidarda kaldılar sorarım size ne yaptılar? Türkiye'yi krize sokmaktan başka ne yaptılar? Diğer partide diyor ki ben sosyal demokrat bir partiyim. Siz hiçbir zaman sosyal demokrat olamadınız. Sosyal devlet anlayışını tesis eden tek bir parti vardır, o da AK Parti iktidarı. Cumhuriyet Halk Partisi sosyal demokrasiden yana olmamıştır. Sosyal devlet anlayışının tesisi konusunda ne üretmiştir Bugüne kadar bu ülkeye ne katkı sağlamıştır. Ancak darbecilerin peşinden gitmişlerdir. Vesayetin arkasında olmuşlardır. Bu ülkenin demokratikleşmesi bireysel hak ve özgürlüklerin geliştirilmesi konusunda ne önerileri var. Türkiye'de halkın desteğini alamayınca yurt dışına gidip Avrupa Parlamentosu'na, Avrupa Konseyine gidip Türkiye'yi şikayet etmeye kalkmışlardır. Bu zavallılığın göstergesi. Mücadele edeceksen kendi ülkende edeceksin. Gidip oralara Türkiye'yi şikayet etmeyeceksin. Bakın diğer ülkelere kendi ülkeleri için dışarıya yönelik birlik ve beraberlik içinde hareket ediyorlar. Ama bunlar utanmadan, 'bunlar şunları bunları yapıyorlar, karşı durun, sesinizin yükseltin' diyorlar. Onlara tavsiyemiz şudur halkla bütünleşin, kaynaşın. AK Parti devletle halkı birleştirdi, kaynaştırdı. Halkın bize verdiği emaneti yere düşürmedik, bundan sonrada düşürmeyeceğiz."

Bisikletin pedalini hiçbir zaman çevirmeyi bırakmayacaklarını belirten Elvan, hep birlikte ülkenin büyümesi, kalkınması, gelecek nesiller için pedal çevirmeye devam edeceklerini ifade etti.
Törene, AK Parti Konya milletvekilleri, Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER