ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Aralık 2012 Pazartesi 17:37

Kurtulmuş'tan, Özal için Meclis teklifi

Kurtulmuştan, Özal için Meclis teklifi


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili Adli Tıp'ın raporunu sunduğunu, fakat soruşturmanın devam ettiğine dikkat çekerek, bu soruşturmanın bütün aydınlığı ile ortaya çıkartılması için gerekiyorsa bir Meclis araştırma komisyonu kurulabileceğini söyledi. Kurtulmuş, milletin büyük bir kısmında Özal'ın zehirlendiğine yönelik endişe olduğunu vurguladı.

AK Parti Genel Merkezi'nde, Memur-Sen heyetini kabul eden Numan Kurtulmuş, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Turgut Özal’ın zehirlendiğine yönelik iddialarla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamanın hatırlatılması üzerine Kurtulmuş, “Turgut Özal’ın vücudunda zehir olduğu çok net, Adli Tıp raporlarına göre. Rahmetli Özal, fiilen cumhurbaşkanı iken böyle bir durum ortaya çıkıyor. Bugünkü teknoloji ile bu otopsinin sonucunda ne varsa ortaya çıkmasının mümkün olduğu kanaatindeyim. Ayrıca, belki bir Meclis araştırma komisyonu da ortaya çıkarılarak, Özal meselesi bütünüyle aydınlatılmalıdır. Bu, şunun için önemlidir, Özal’ın millet tarafından sevilmesinin de ötesinde, T.C’nin en üst noktasında olan birisi, görevi sırasında zehirlendi mi zehirlenmedi mi şüphesi, bu milletin içinde bir şüphe olarak durmamalıdır. Eğer bu şüphe büyürse toplumsal vicdan dediğimiz şey ciddi şekilde yaralanır. Türkiye’nin geçmiş dönemde bir sürü faili meçhul cinayetleri var. Bu cinayetlerin hepsi, karanlık bir oda tarafından gizlenen cinayetlerin hepsi tarihin tozlu raflarında kalır.” dedi.

"EĞER O KARANLIK ODANIN İÇİNE GİREBİLİRSEK, BİRÇOK KARANLIK FAİLİ MEÇHUL ORTAYA ÇIKACAK"

Adli Tıp'ın raporunu verdiğini, fakat soruşturmanın da devam ettiğini belirten Kurtulmuş, “Bu soruşturmanın bütün aydınlıkları ile ortaya çıkartılması, eğer gerekiyorsa bir Meclis araştırma komisyonunun açılması ve bu milletin vicdanını kemiren bu şüphenin bir an evvel milletin maşeri vicdanından çıkartılması lazım. O zaman, evet bu memlekette hangi odak, hangi kirli işi yaparsa yapsın, bu gün yüzüne çıkar diye inansın. Bir kere daha söylüyorum, Özal meselesinin aydınlatılması Türkiye’nin faili meçhuller odasının kapısını açan önemli anahtarlarından bir tanesidir. Eğer o anahtarı açıp o odanın içine girebilirsek, Türkiye’deki birçok karanlık faili meçhul de ortaya çıkmış olacak.” diye ifade etti.

"10 KİŞİDEN 9'U ÖZAL'IN ZEHİRLENDİĞİNDEN ENDİŞELİ"

Halkın içinden gelen birisi olarak konuştuğunu dile getiren Numan Kurtulmuş, milletin içinde kimle konuşuyorsa 10 kişiden 9’unun Özal’ın zehirlendiği endişesi taşıdığını kaydetti. Bir milletin, kendi içerisinde böyle bir endişe taşıyamayacağını aktaran Kurtulmuş, bir devletin de böyle şüphe taşıyan bir ortamda ortamı muğlak bırakmaması gerektiğini vurguladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER