ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 23:52

Kültür ve Turizim Bakanı Çelik Adana'da


Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, ''Seçime 15-20 tane parti giriyor belki. Ama aslında vatandaşın huzurunda, seçime iki parti giriyor. Bir tanesi yeni Türkiye'nin partisi AK Parti, diğeri eski Türkiye'nin partileri, diğerleri'' dedi.
Çelik, partisinin Yeşilyurt mahallesi Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışında yaptığı konuşmada, AK Parti'nin halkın sayesinde iktidara gelmesiyle birlikte, Türkiye'nin korkularını, hastalıklarını, Türkiye'yi ağır başarısızlığa mahkum eden kadroların tasfiye edildiğini söyledi.
Türkiye'nin yakaladığı istikrarının arkasında, güçlü bir demokrasisi ve halkın kayıtsız şartsız hakimiyetinin yanı sıra güçlü ekonomisinin olduğunu ifade eden Çelik, "Bakın bir gecede emeğiniz, alın teriniz, çocuklarınızın geleceği çalınırken Türkiye'de sizin inşa ettiğiniz istikrar, çocuklarınıza ders kitapları olarak dönüyor, akıllı tablet olarak dönüyor. Daha iyi sağlık hizmeti, daha iyi eğitim hizmeti olarak dönüyor" diye konuştu.
Geçmişte Türkiye'nin koalisyon partileri tarafından "didik didik" edildiğini belirten Çelik, "Hizmet almak imkansız hale gelmişti. Tek bir ilçemizin aldığı hizmeti pek çok büyükşehir alamıyordu. Bugün ortalama bir şehrin aldığı hizmeti, bugün tek başına ilçelerimiz, mahallelerimiz alıyor" dedi.
Türkiye'de güçlü muhalefet partilerinin olmasını istediklerini aktaran Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Her seçimden diğerine, AK Parti'nin alternatifi maalesef diğer muhalefet partileri değildir. Biz isterdik ki Türkiye'de güçlü muhalefet partileri olsun. Türkiye'de kuvvetli muhalefet partileri olsun ve biz onlarla yarışalım, hep beraber bir rekabet oluşturalım. Milletin önüne projelerimizi koyalım. Ama öyle bir şey olmuyor. AK Parti'nin yegane alternatifi, AK Parti'nin her seçimde yenilediği seçim beyannamesi, seçim programı ve kadroları olmuştur. Milletimiz, her seçim de şu mesajı veriyor: 'Ben Türkiye'de milli iradenin tam hakim olduğu bir demokrasi istiyorum. Ben Türkiye'de bir gecede halkın emeğinin ve alın terinin çalındığı bir ekonomik kriz istemiyorum. Güçlü bir ekonomi istiyorum."
2002'den önce meydanlarda halkın sözlerine kulak verenlerin, iktidara geldikten sonra bu sözleri unuttuklarını dile getiren Çelik, şunları kaydetti:
"En ufak bir baskı karşısında meydanı terk ediyorlardı. Şimdi ise her türlü baskıya, her türlü tehdide rağmen boyun eğmeyen, sizin iktidarınıza, sizin iradenize sahip çıkan kadrolar yönetiyor Ankara'yı. Düne kadar tek bir krizde Türkiye 50 milyar dolarını kaybederken, bugün Avrupa'nın 6. büyük ekonomisi olduk. Dünyanın 16. büyük ekonomisi olduk. Siz bugün 11 yıl önceden daha iyi bir Türkiye'de yaşıyorsunuz. Sizin çocuklarınız sizden daha iyi bir Türkiye'de yaşayacaklar. 2023'de onlar yetişkin oldukları zaman çok daha iyi eğitim almış olarak, çok daha iyi sağlık hizmeti almış olarak çok daha donanımlı bir şekilde Türkiye'yi yönetmeye hazır olacaklar."
"Biz krizlerle sarsılmış, darbelerle örselenmiş, her seçimden sonra basiretsiz iktidarlar tarafından daha çok zarara uğratılmış bir Türkiye devraldık" diye konuşan Çelik, şunları söyledi:
"Sizin çocuklarınız ise dünyada parasının kıymeti olan, demokrasisi güçlü, ekonomisi güçlü ve çok itibarlı bir ülkeyi yönetmek için iş başına gelecekler. Biz yaptığımız işin bir bayrak yarışı olduğunu biliyoruz. Bu ülkeyi en iyi şekilde yönetmek istiyoruz ki bizden sonra gelen çocuklar bu ülkeyi en iyi şekilde yönetsin. Bütün bunun sırrı şudur; Bir ülkede demokrasi olacak, bir ülkede istikrar olacak, bir ülkede halkın iradesi merkez olacak. Türkiye'nin sahibi ne siyasetçilerdir ne iş adamlarıdır ne baskı gruplarıdır ne askerlerdir ne bürokratlardır. Türkiye'nin sahibi sizsiniz. Türkiye'de ne varsa sizin sayenizdedir. Siz yetki verdiğiniz takdirde ülke yönetilebilir. Unutmayın, Ankara'da sadece sizden talimat alan bir hükümet var. Seçim çok nettir. Yeni Türkiye'yi isteyenlerle eski Türkiye'yi isteyenler arasında geçecektir. Yeni Türkiye'yi tek bir parti istiyor AK Parti, eski Türkiye'yi ise diğerleri istiyor."
Konuşmasının ardında Çelik, partililerle seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı.
Bakan Çelik, Denizli ve Mithatpaşa mahallerinde faaliyet gösterecek seçim irtibat bürosunun açılış törenine de katılarak burada partililere hitap etti.
Çelik, konuşmasının ardından burada bir taziye evine giderek cenaze sahiplerine başsağlığı diledi.
Açılışların ardından esnafları ziyaret eden Çelik, vatandaşlarla bir süre sohbet etti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER