ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Eylül 2014 Cuma 00:26

Erdoğan son gününde Obama ile telefonda görüştü

Kritik görüşme öncesi telefon

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York'ta ABD Başkan Yardımcısı Biden ile bir araya geldi. IŞİD ile mücadelenin ele alındığı görüşme öncesinde ise Erdoğan ile Obama telefonda bir görüşme yaptı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Obama ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York’taki temaslarının son gününde ABD Başkanı Barack Obama ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre telefon görüşmesi, Erdoğan’ın New York’ta konakladığı The Peninsula otelinde ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile bir araya gelmesi öncesinde gerçekleşti.

GÖRÜŞMENİN GÜNDEMİ: TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE

Görüşmede iki liderin, IŞİD dahil olmak üzere bölgedeki terör örgütleriyle mücadele ve Suriye meselesi gibi konularda Türkiye ve ABD’nin ortak bir stratejiyle birlikte çalışmaya devam edeceklerini vurguladıkları öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama’nın önümüzdeki süreçte de yakın temas içinde olmaları konusunda da mutabık kaldıkları kaydedildi.

Öte yandan, BM Genel Kurulu’na katılmak için New York’a gelen Erdoğan, resmi programının son gününde ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’la bir araya geldi. İkili basına verilen kısa süreli görüntünün ardından görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da eşlik etti.

ERDOĞAN ABD’Lİ İŞADAMLARIYLA DA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Ticaret Odası İle TİKA’nın organize ettiği toplantıda Amerikalı işadamlarıyla bir araya geldi.
Türk ve ABD’li işadamlarının bir araya geldiği toplantıda iki ülke arası ticari ilişkiler ele alındı. Erdoğan’ın, bugünkü programı kapsamında Amerikan Müslüman topluluğu temsilcileri, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ve Apple’ın CEO’su Tim Cook’la da görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER