ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2013 Pazar 13:35

"Köylerimiz hizmete AK Parti ile kavuştu"

"Köylerimiz hizmete AK Parti ile kavuştu"


AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, şehirlerde olan imkanların artık köylerde de olduğunu belirterek, köylerin bu hizmetlere AK Parti iktidarıyla kavuştuğunu söyledi.

Haftasonunu Yozgat’ta geçiren Milletvekili Ertuğrul Soysal, ilçe ve köylerde ziyaretlerde bulunarak vatandaşlarla bir araya geldi. Soysal, beraberinde İl Genel Meclisi Başkanı Ayhan Can ve partili üyelerle birlikte Akdağmadeni İlçesine bağlı Yukarıçulhalı Köyü ve çevre köyleri ziyaret ederek vatandaşların sorun ve isteklerini dinledi. Milletvekili Soysal, köy sakinlerine hitaben yaptığı konuşmada Köydes ve Beldes kapsamında yapılan hizmetlerle değindi. Soysal, "AK Parti iktidarıyla birlikte köylerimiz de gelişti. Vatandaşlarımız hizmete AK Parti ile kavuştu. Şuan şehirlerde insanların yararlandığı bütün imkanlardan köylerdeki vatandaşlarımızda faydalanmaktadır. Köydes çalışmaları kapsamında asfaltsız yol, suyu akmayan köyümüz kalmadı. Biz bu sıkıntıları çoktan aştık. Her evimizin mutfağında banyosunda akan bir suyu var artık. Eskiden köy çeşmesinden su çekmekle yorulan kardeşlerimiz, artık evinin mutfağında, banyosunda musluğu çevirdiği zaman akan suyu var. Kanalizasyonunu, kaldırımı, oyun parklarıyla köylerimizin şehirlerden hiçbir farkı yok." dedi.

Devlet tarafından verilen hibe destekleri ile bölge çiftçisinin kalkınması ve gelişmesinin amaçlandığını söyleyen Milletvekili Soysal, "İlimiz konumu itibariyle tarım ve hayvancılığa elverişli bir şehir. Bu bakımdan Tarım ve Kırsal Kalkınma hibe desteklerinden faydalanan illerin başında yer almaktadır. Şuan Akdağmadeni ilçemizde 11 üreticimiz bu desteklerden yararlanarak milyon dolarlık modern hayvan üretim tesislerine kavuştu. Merkez ve diğer ilçelerimizde de bu tür yatırımlar devam ediyor. Yakın bir gelecekte Yozgat’ımız tarım ve hayvancılık alanında cazibe merkezi haline gelecek. Hızlı tren ve havaalanı projelerinin tamamlanmasıyla Yozgat’ımız Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi marka şehir haline gelecek." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER