ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 14:35

Köy boşaltma komisyonuna 300 başvuru


 TBMM Çözüm Sürecini Değerlendirme Komisyonu Başkanı Naci Bostancı, terörden doğan zararlarının karşılanmasını isteyen yaklaşık 300 kişinin, komisyonlarına başvurduğunu bildirdi.
     Bostancı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, komisyon çalışmalarına bu hafta da devam edeceklerini söyledi. Komisyonun yarın yapacağı toplantıda, doktora tezini PKK üzerine yazan Dr. Ali Nihat Özcan'ı dinleyeceğini söyledi.
     Komisyona yapılan başvurular hakkında bilgi veren Bostancı, köy boşaltmaları ile ilgili özellikle Tunceli bölgesinden yaklaşık 300 başvuru yapıldığını bildirdi. Bostancı, bu kişilerin, terör nedeniyle doğan zararlarının tazminat ödenmek suretiyle karşılanmasını talep ettiğini kaydetti.
     Bostancı, "Bu konuda komisyon olarak ne yapacaksınız-" sorusuna, "Devlet bu konudaki tazminatları ödüyor. Bu konuda devletin ne yaptığına bakacağız, vatandaşın şikayeti nedir ona bakacağız. Türkiye'nin geçmişe ilişkin temel meselelerinden örnek olayları dinleriz. Ona ilişkin çalışmayla kanaat oluşturmaya çalışacağız" dedi.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER