ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 12:08

Konuklarına hatıra pul armağan ediyor


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, kendisini ziyaret eden konuk meclis başkanlarına ilginç bir hediye sunuyor. Çiçek, misafirlerine bir tarafta kendisinin, diğer tarafta da konuk başkanın fotoğrafının yer aldığı hatıra pul armağan ediyor.
     TBMM'nin, konuk meclis başkanlarına porselen tabak, şekerlik, güleptanlık gibi sunduğu hediyelere bir yenisi daha eklendi; hatıra pul.
     Çiçek, hatıra puldan ilk olarak, Nisan ayı içinde kendisini ziyaret eden KKTC Meclis Başkanı Hasan Bozer'e; daha sonra ise Somali Federal Meclis Başkanı Muhammed Osman Cevari'ye verdi. Çiçek, bu armağan uygulamasına, ay başında konuğu olacak Macaristan Meclis Başkanı ile devam edecek.
     Konuklara, ayrıca kendi fotoğraflarının yer aldığı pullardan daha sonra kullanmaları için de 50 tane daha veriliyor.
     Konuk Meclis Başkanları Bozer ile Cevari, pulların orijinal bir hediye olduğunu belirterek, beğenilerini dile getirdi, teşekkürlerini sundu.
    
     -İngilizce bilen garsonlar-
    
     Bu arada, TBMM, yeni bir uygulama daha başlattı. Daha önce konuk heyetlere, protokole uygun restoranlarda yemek verilirken, bu yemekler Meclis'te de düzenlenecek.
     TBMM kampüsü içinde ''tabur'' olarak bilinen yerde, misafirlere resmi yemekler verilecek.
     Bu davetlerde hizmet verecek Meclis'in garsonları ise dil eğitimine tabi tutuluyor. Garsonlar, yabancı konuklarla daha iyi hizmet sunabilmek için İngilizce kursuna gidiyor.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER