ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 14:56

Koç: "Benim babam senin babanı döver"

Koç: "Benim babam senin babanı döver"


CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç, AK Parti’nin Ankara ve İstanbul’da yapacağı mitingler ile ilgili, “Benim babam senin babanı döver mantığı ile giden çocukça bir davranış. Yani bir panik hali. Haksız iken haklı çıkma gayretleri.” dedi.

    CHP Parti Sözcüsü ve Samsun Milletvekili Haluk Koç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Koç, “Başbakan sıfatını taşıyan kişinin dünkü açıklamaları böyle bir toplantıyı yapmayı gerekli kılmıştır.” diyerek sözlerine başladı. Koç, “Başbakanlık görevini halen yürüten Erdoğan’ın dünkü açıklamaları hırsının, korkusunun, öfkesinin, aklının ve iradesinin önüne geçtiğinin gösterir niteliktedir. Panik halinde en ağır ifadeler ile toplumu germeye kutuplaştırmaya devam eden bir kimlik olarak ortada dolaşmaktadır.” diye konuştu.
    
    Başbakan’ın görevini yerine getirecek sağlıklı bir tabloyu ortaya koymadığını söyleyen Koç şöyle devam etti: “Tehditler, kabadayılıkla, korkusunu yansıtan yüz ifadesi, panik halini yansıtan vücut hareketleri bunlar bir Başbakan için hoş tablolar değildir. Sağduyulu olunması gereken bir süreçte Başbakan korku filmi çeviren üçüncü sınıf bir aktör rolünü oynamaya devam etmektedir. Vadesini doldurduğunu kendisi de görüyor. Şu ana kadar kendisine koşulsuz biat edenlerin yavaş yavaş kendisini sorgulamaya başladığını görüyor… Sağduyusunu, izanını yitirmiş, yönetme kabiliyetini kaybetmiş bir insanın Türkiye’de başbakanlık görevini sürdürmeye çalışması tüm ülke için olduğu gibi AKP için de tehlikeli bir hal almaya başlamıştır… Başbakan’ın CHP ile ilgili dün söylediği çirkin ifadeler, kafasındaki saplantılara dönük küfürler, ipe sapa gelmez suçlamaları nefretle kınıyoruz.”

    “SEN ŞANZIMANI DAĞITTIN KARDEŞİM”

    Başbakan’a bir kez daha uyarıda bulunmak istediğini söyleyen Koç, “Kah kabadayı rolü oynadın, kah racon kestin, içi boş delikanlı rolleri oynamayı zaman zaman tercih ettin. Sayın Başbakan senin anladığın dilde söylüyorum. Sen şanzımanı dağıttın kardeşim. Toparlaman mümkün değil. Bunu toparlayabilecek hiçbir irade de şu anda toplumda yok. Çabalama, uğraşma, didinme, bu toplumu daha çok sıkıntıya sokma. Türkiye’nin kabusu olduğunu fark et.” ifadesini kullandı.

    Başbakan’ın ‘dış mihraklar şarkısını’ söylediğini dile getiren Koç, “O dış mihrakların oyun kuruculuğunda sen İslam dünyasını arkadan hançerleyen adam oldun.” dedi.
Başbakan’a yüklenen Koç, “Sen kaybettin Sayın Başbakan. Sen bu ülkeyi artık yönetemezsin. Çiziklerle dolusun. Başbakan’ın ruh sağlığı da beden sağlığı da tam teşekküllü bir sağlık raporu ile bu görevini sürdürüp sürdüremeyeceği konusunda değerlendirilmeli. ” şeklinde konuştu.

    “BENİM BABAM SENİN BABANI DÖVER MANTIĞI İLE GİDEN ÇOCUKÇA BİR DAVRANIŞ”

    Koç, konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Hafta sonunda Ankara ve İstanbul’da yapılacak mitingler ile ilgili bir soru üzerine Koç, “Dünkü tabloda da gördük. Çok açık bindirilmiş kıtalar. Belediyenin zorlaması ile oraya taşınmış insanlar. Niye geldiğini bilmeyen, bir televizyon sahnesinde, soru sorulduğu zaman çok farklı bir ifade ile düşüncesini ifade eden yaşlı bir teyze. Bunlar komik manzaralar. Benim babam senin babanı döver mantığı ile giden çocukça bir davranış. Yani bir panik hali. Haksız iken haklı çıkma gayretleri. Küfrederek, aşağılayarak, bölerek, ayrıştırarak… Bunun ne ülkeye ne demokrasiye ne de AKP’ye yararı var.” dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER