ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 19:31

Kışanak'tan 'Karadeniz' açılımı

Kışanaktan Karadeniz açılımı

Gültan Kışanak, kendi grubuna Karadeniz fuları ile seslendi.


Kürsüye Karadeniz fuları ile çıkan Gültan Kışanak, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmanın büyük bir bölümünü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne ayırdı.

8 Mart'ın kadınlara bırakılmış bir mücadele mirası olduğunu söyleyen Kışanak, parti olarak 8 Mart dolayısıyla yapacakları etkinlikleri, Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülen üç kadına adadıklarını belirtti.

Kışanak, ''Paris cinayetinin aydınlatılması, bizim için en temel mücadele gerekçelerimizden birisidir. Üç arkadaşımız şahsında kadın özgürlük mücadelesi katledilmek istenmiştir; barış ve çözüm çabalarına darbe vurulmak istenmiştir'' dedi.

KIŞANAK'TAN 'FULAR' SÜRPRİZİ

Kürsüye bir Karadeniz fularıyla çıkan Kışanak, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu fular, bir zarf içerisinde bir mektupla partimize gönderildi. Mektupta 'Sayın Gültan Kışanak, Meclis'teki varlığınız ve çalışmalarınız bana mutluluk ve gelecek için umut vermektedir. Bir Trabzonlu olarak Sinop'ta milletvekillerine yapılan ırkçı, faşist saldırıları kınamak için bu mektubu ve fuları size gönderiyorum.

Karadeniz'de milletvekillerine yapılan bu saldırılara inat, barışın, çözümün, kardeşliğin sembolü olsun diye Trabzon'a özgü fuları gönderiyorum' diyor. İşte bu ülkede halkımızın, insanlarımızın gönlünde yatan bu. Bütün farklılıklarla özgür ve eşit olarak yaşayabilmek... Bu duygunun çok güçlü olduğuna inanıyorum. Bu nedenle barış ve çözümü getirmek mümkündür.

'KARADENİZLİ KADINLARA SESLENİYORUM'

Karadeniz'deki kadın arkadaşlarıma ayrıca seslenmek istiyorum: Biliyorum gönlünüzde yüreğinizde herkese yer var. Yüreğinizde yıllanmış acılar da var ama kapınızı bize, barışa, çözümü açın. Kapınıza gelen barış, çözüm umudunu büyütmek için siz de bu mücadeleye bir el verin, omuz verin.''
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER