ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Haziran 2014 Salı 14:17

Kılıçdaroğlu'nun yüzüne açık açık söyledi

Kılıçdaroğlunun yüzüne açık açık söyledi

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Çatı Aday' İhsanoğlu'nu anlattığı parti meclisinde kriz çıktı.


CHP'de MHP ile birlikte Köşk için ortak aday olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nun gösterilmesine tepkiler Parti Meclisi'nde gündeme geldi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlık ettiği toplantıda 16 PM üyesi söz aldı.

Bazı PM üyeleri İhsanoğlu'nun çok da “içe sinen” bir aday olmadığını belirtip “Ancak bu saatten sonra bize düşen kararın arkasında durmak” dedi.

Eski Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin, Umut Oran, Gökhan Günaydın, Bihlun Tamaylıgil ile İzmir milletvekili Birgül Ayman Güler Kılıçdaroğlu'na sert eleştiriler yöneltti.

"BU ADAY PARTİNİN DEĞİL SİZİN ADAYINIZ"

Türkiye Gazetesinin haberine göre; Umut Oran, “Uzlaşmayı takdirle karşılıyorum. Ancak genel başkanların “uzlaşması” CHP tabanında gerçekleşmedi” dedi.

Parti hukukunun yok sayıldığını söyleyen Adnan Keskin “Bu yaklaşım skora oynamaktır” derken, en sert tepki ulusalcı isim Birgül Ayman Güler'den geldi. “Bu aday, partinin değil sizin adayınız” diyen Güler şunları söyledi: “Despotik buluyorum tarzınızı. Konuştuğumuzda bazı genel başkan yardımcıları disiplin sopasını gösteriyor. Legal görüşmelerde bu isimin önerilmediğini biliyoruz. Bu ismi kim önerdi? Bu tarzınız nedeniyle genel başkanlığınıza güvensizliğimi ilan ediyorum.” Eleştirilere cevap veren Kılıçdaroğlu ise aday belirleme konusundaki tartışmaları normal karşıladığını belirterek “Risk aldım” dedi.
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER