ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 00:05

Kılıçdaroğlu'nun arkasından bakakaldı

Kılıçdaroğlunun arkasından bakakaldı

Şeb-i Arus töreninde aynı mekana girmek zorunda kalan Erdoğan ve Kılıçdaroğlu tokalaşmadı...Konya Valiliği öncülüğünde her yıl düzenlenen ve 7 Aralık'ta başlayan ' Mevlana 'nın 739'uncu Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma' programı bugün 'Şeb-i Arus' töreniyle sona erdi.

LİDERLER ŞEB-İ ARUSTA BULUŞTU

Şeb-i Arus törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ , Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu , Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Başbakan Erdoğan'ın davetlisi Tacikistan Cumhurbaşkanı Emomali Rahmon, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Kosova Dışişleri Bakanı Enver Hoxhaj, Irak- Kerku ve Basra Heyeti ve çok sayıda davetli katıldı. Salondaki boş koltuklar ise dikkat çekti.

KILIÇDAROĞLU, BAŞBAKAN ERDOĞAN İLE TOKALAŞMADI! ERDOĞAN ARKASINDAN BAKAKALDI!

Salona ilk olarak konuk Cumhurbaşkanı Rahmon ile birlikte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geldi. Hemen ardından salona giren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, konuk Cumhurbaşkanı Rahmon ve Başbakan Erdoğan'ın önünden tokalaşmadan geçip, yanına oturduğu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile tokalaştı.

İLK KEZ PROTOKOL KONUŞMALARI İPTAL

Şeb-i Arus törenlerinde her yıl yaklaşık 1 saat süren protokol konuşmaları ise bu yıl ilk kez iptal edildi. Sadece ev sahibi olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek konuşma yaptı.

Tören, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü İstanbul Tarihi Türk Sanat Türk Müziği Topluluğu solitsti Ahmet Özhan'ın konseriyle başladı. Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu, sema gösterisi yaptı.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER