ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 14:42

Kılıçdaroğlu'ndan velilere karne uyarısı


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğrencilerin nottan çok önemli olduğunu belirterek velilere seslendi: "Çocuklarınıza karnelerindeki nota göre değil, yüreğinizdeki ana-baba sevgisiyle sarılın, onları kucaklayın."

    Karneler günü sebebiyle bir mesaj yayımlayan Kemal Kılıçdaroğlu, karnelerini alan çocuklara, onları okutan eğiten öğretmenlere ve annelerine, babalarına, velilerine içtenlikle sevgiler ve saygılarını sundu. Yarın başlayacak Lisans Yerleştirme Sınavları nedeniyle de lise son sınıf öğrencilere başarılar dileyen Kılıçdaroğlu, 17 Eylül 2012 günü başlayan 2012-2013 eğitim-öğretim yılı bugün sona erdiğini ve 61 bin 592 okulda, 832 bin 726 öğretmenin okuttuğu, eğittiği 17 milyon 234 bin 452 öğrencinin karne almayı hak ettiğini ifade etti.

    "Hepimiz çok iyi biliyoruz ki eğitimde fırsat eşitliği yok." diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Giderek ticarileşen eğitim dünyasında çocuklarımızı yarış atı gibi koşturuyoruz. Bugün yarış bitti, karneler dağıtılacak ve 3 ay sürecek yaz tatili başlayacak. Öncelikle, karnelerindeki notları ne olursa olsun bütün yavrularımızı, çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, yaşamları boyunca başarılar diliyorum.
Bu arada çok büyük fedakarlıklarla çocuklarını okutan, onlardan büyük beklentileri olan sevgili velilerimize, analara, babalara da bir sözüm var. Pekiyilerle, iyilerle dolu karneyi de, kırıkları olan karneyi de bizim çocuklarımızın getirdiğini unutmayın. Hak edene hakkını verin kutlayın ama, bugün, çocuklarınıza karnelerindeki nota göre değil, yüreğinizdeki ana-baba sevgisiyle sarılın, kucaklayın ve güvendiğinizi, onların nottan çok, ama çok daha değerli olduğunu söyleyin. Bu duygu ve düşüncelerle karnelerini alan çocuklarımıza, onları okutan eğiten öğretmenlerimize ve annelerine, babalarına, velilerine içtenlikle sevgilerimi saygılarımı sunuyor, yarın başlayacak Lisans Yerleştirme Sınavları ( LYS) nedeniyle de lise son sınıf öğrencilerimize başarılar diliyorum."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER