SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2014 Perşembe 14:49

Kılıçdaroğlu'ndan, IŞİD’e yönelik kara harekatı açıklaması

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/kilic-1474767-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/kilic-1474767-622x360.jpg
Kılıçdaroğlundan, IŞİDe yönelik kara harekatı açıklaması

Kemal Kılıçdaroğlu, sınırlı kara harekatı istedi, “Kobani’yi IŞİD’den temizleme“ çağrısında bulundu.


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Gelin askerimizin kara harekatını Kobani'nin kurtarılması ve IŞİD'in buradan püskürtülmesi hedefiyle kısıtlayalım. Tezkereden ülkemize yabancı asker konuşlandırma maddesini kesinlikle çıkaralım. Onun yerine 'hava harekatları için işbirliği sağlayabileceğimiz' ifadesini koyalım. Bu çerçevede biz de CHP olarak ülkemizin bekası için her türlü desteği verelim."

 "Vatandaşlarımızı sokaktan çekilerek itidalli davranmaya çağırırken, hükümete hatırlatmak isteriz ki son günlerdeki toplumsal olaylarda çok sayıda kamu binası, sivil vatandaşların iş yerleri, araçları ve malları zarar gördü, hatta yağmalandı. Mağdurların zararlarının karşılanması yönünde bir yasanın acilen çıkarılmasına öncülük edeceğiz."

 "CHP, toplumsal barışın ciddi tehdit altında bulunduğu bu dönemde, kimsenin aldatılmadığı, gerçekci, şeffaf ve çoğulcu bir çözüm zemininin Meclis'e taşınması hususunda kendisine düşen sorumluluğu mutlaka yerine getirecektir."

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

Chp’li vekilden beddualı tepki

SONRAKİ HABER

Bakan açıkladı: Twitter engelledi

YORUM YAZ
1 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - ada ayaz01:09 Ekim 2014, Perşembe 15:05

    Acaba Sn Kılıçdaroğlu söylediklerine kendisi inanıyor mu? Söyledikleri ile davranışları çok tutarsız.