ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 13:56

Kılıçdaroğlu'ndan gazetelere tepki


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün bazı gazetelerin CHP Parti Meclisi'nde (PM) kavga olacağı yönündeki haberlerine tepki gösterdi. “Ne kavgamız var, CHP’de ne kavgası var?" diye soran Kılıçdaroğlu, "Bu imajı yaratmaya çalışıyorlar. Yeri geldiğinde o gazeteleri de o gazetecileri de teşhir etmekten çekinmeyeceğiz. Gazeteci için kalem namustur, satılmaz." dedi.

CHP Parti Meclisi (PM) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlığında toplandı. Toplantının açılışında Kılıçdaroğlu, bazı açıklamalarda bulundu. Özgür üniversitelerin medreselere döndüğünü savunan Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın ODTÜ olayları dolayısıyla hem üniversite rektörünü hem de öğrencileri eleştirdiğini ve bazı üniversitelerle bazı kuruluşların Başbakan’a destek verdiğini belirtti. Kılıçdaroğlu, "Bunlar üniversite olmazlar, medrese bile olamazlar. Onlar bilim adamı olmazlar onlar film adamıdır.” diye konuştu.

Diktatörlüğünün artık vahim bir hale geldiğini öne süren Kılıçdaroğlu, Başbakan’ın çıkıp "Ey Kılıçdaroğlu seni mercek altına aldık." dediğini, bunun hangi demokrasilerde olduğunu sordu. "Gazetecilerin bu kadar aşağılandığı bir demokrasiye demokrasi mi denir?" diye soran Kılıçdaroğlu, medyanın üzerlerine geldiğini ifade etti. Sadece bir iki namuslu gazetecinin kaldığını savunan, Kılıçdaroğlu, onların da sonunu getirmek için çabaladıklarını iddia etti.

"GAZETELERE VE GAZETECİLERE KAVGA TEPKİSİ"

Bugün bazı gazetelerin CHP Parti Meclisi'nde kavga olacağı yönündeki haberlerine de tepki gösteren Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: “Ne kavgamız var, CHP’de ne kavgası var? Bu imajı yaratmaya çalışıyorlar. Yeri geldiğinde o gazeteleri de o gazetecileri de teşhir etmekten çekinmeyeceğiz. Gazeteci için kalem namustur satılmaz. Eğer kalemini AKP iktidarına kiraladıysan, kusura bakma kalemini kiralamışsın. O kalemi biz asla satın almayacağız."

"ANAYASA MASASINDAN KALKAN ÜLKEYE HESAP VEREMEZ"

Anayasa çalışmaları ile ilgili olarak ise Kılıçdaroğlu, “Anayasa görüşmeleri devam ediyor. AKP şimdi masadan kaçmanın formülünü arıyor. Anayasada masaya oturmanın yararını görülüyor mu? CHP şimdi masaya geldi, sen neden kaçıyorsun? O masadan kaçan bu ülkeye hesap veremez.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER