ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 17:19

Kılıçdaroğlu’na yaşlı kadından 2B duası


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’dan 2B arazilerini protesto etmek için CHP Genel Merkezi önüne gelen köylülere konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu’nun konuşması sırasında yanında bulunan Antalyalı yaşlı bir teyzenin ona dua etmesi dikkat çekti.
Köylülere seslenen Kılıçdaroğlu, Türkiye’de kimin ne sorunu varsa bilin ki o sorun CHP’nin sorunudur. Biz sorunları çözmek için yola çıktık.” dedi.

    Kılıçdaroğlu, 2B arazilerinde çözümün ise 'orman köylülerinden' ücret alınmaması, tarım ve hayvancılıkla uğraşan köylüler için ise emlak vergisine esas olan bedelin alınması ile çözüme kavuşacağını söyledi.

    “ORMAN KÖYLÜSÜ ÜLKENİN EN YOKSULU”

    'Orman köylüsünün' ülkenin en yoksul koylusu olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “O topraklar size babanızdan dedenizden size kaldı kimse o toprakları sizden alamaz ve bundan sonrada alamayacak.” ifadelerini kullandı.

    Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Biz yaptığımız çözümün adına barış projesi dedik. Vatandaşla devlet uzlaşsın dedik. Çatışma çıkmasın dedik. Eğer siz rayiç bedel gibi mülkiyet hakkını çıkarır hükümet 'gel paranı öde yoksa arazını elinden alacağız derse' biz CHP olarak orada dur diyeceğiz. Sen bunu yapamazsın diyeceğiz.” 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER