ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 23:05

Kılıçdaroğlu yurda döndü


Sosyalist Enternasyonal’in toplantısına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu temaslarının ardından beraberindeki heyetle yurda döndü.

Türk Hava Yolları’na(THY) ait tarifeli uçakla saat 21.30’da Lizbon’dan İstanbul’a gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Lizbon’daki temasları hakkında CHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Faruk Loğoğlu açıklamalarda bulundu. Sosyalist Enternasyonal’in konsey toplantısı hakkında açıklamalarda bulunan Loğoğlu, “Konsey toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu toplantının ana teması olan dünyadaki ekonomik durum ve küresel kriz üzerine bir konuşma yaptı. Gündemde ayrıca Mali ve Arap ülkelerindeki gelişmeler de vardı. Bizim hakkımızda CHP’nin Sosyalist Enternasyonal içerisindeki durumuna ilişkin bazı haberler çıktı. CHP’nin durumu hiçbir şekilde gündeme gelmedi. Gelmesi için bir sebepte yoktu.” dedi.

"SURİYE'DEKİ ŞİDDETİ BİTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ"

Konsey toplantısında ayrıca Suriye konusunda önemli gelişmelerinde yaşandığının altını çizen CHP Genel Başkan Yardımcısı Loğoğlu, ”Suriye konusunda hazırlanan taslakta Birleşmiş Milletler (BM) ve Suriye Muhalefetinin görüşü olan Beşer Esad’a geçiş döneminde hiçbir rol verilmemesi yönündeki tutumu Sosyalist Enternasyonal benimser şekilde yazılım vardı. Biz bunun Birleşmiş Milletlerin ne de Suriye Muhalefeti’nin görüşünü yansıtmadığını söyledik. Hepiniz takip ediyorsunuz Suriye Muhalefeti rejimle görüşmeye hazır olduğunu açıkladı. Burada Beşer Esad’ı korumak kaygısından hareket etmedik sadece ve sadece Suriye’deki şiddeti sona erdirecek Suriye halkının önünü açacak yapıcı bir katkı olması için. Ayrıca Sosyalist Enternasyonal, Suriye konusunda bir çalışma grubu kurmaya karar verdi. Türkiye’de onun içinde olacak ve ben de orada görev alacağım.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER