ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 13:05

Kılıçdaroğlu, yarın Irak'a gidiyor


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Irak Başbakanı Maliki’nin davetlisi olarak yarın saat 12.35’te bu ülkeye gidecek.

        Dışişleri Bakanlığı’nın ciddi risk uyarısı nedeniyle 58 basın mensubu yerine görüntülü haber ajansı mensupları ve sınırlı sayıda köşe yazarı ile Irak’a gidecek olan Kılıçdaroğlu’nun heyetinde, Genel Başkan yardımcıları Faruk Loğoğlu, Gürsel Tekin, Erdoğan Toprak ve Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP milletvekilleri Osman Korutürk, Hurşit Güneş, Ali Özgündüz, Candan Yüceer ve bazı işadamları yer alacak.

        Irak Başbakanı Maliki’nin davetlisi olarak 58’i gazeteci ve çok sayıda işadamı ile Irak’ı ziyaret etmeye hazırlanan Kılıçdaroğlu, Dışişleri Bakanlığı’nın yazılı olarak yaptığı, 'Irak’taki Türkiye Büyükelçiliği'nin belli bir kapasitesinin bulunduğu ve kalabalık bir heyet için tahsis edebileceği imkanlara sahip olmadığı' uyarısına rağmen 'Çok ciddi risk olsa bile Irak’a gitmekte kararlı olduğunu' bildirdi.

        ZİYARET 20-24 AĞUSTOS ARASINDA

        Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, konuyla ilgili sorular üzerine, "Dışişleri Bakanlığımız daha önce sözlü, bugün de yazılı olarak, Irak’taki büyük elçiliğimizin kısıtlı olanakları olduğunu belirtti ve ciddi güvenlik riskine dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, ciddi güvenlik riskine rağmen Irak’a gitmekte kararlı, ancak ciddi güvenlik riskiyle karşı karşıya olacağı bildirilen heyetteki 58 gazeteci sayısını azaltmak ve bazı köşe yazarları ile görüntülü haber ajanslarının mensupları dışında kalan gazete ve televizyon muhabirlerini heyetimize dahil edememek durumunda kaldık." dedi.

        Kılıçdaroğlu’nun, Maliki’nin davetlisi olarak 20-24 Ağustos günleri arasında Bağdat, Kerkük, Necef dahil olmak üzere, Irak’a yapacağı ziyaret yarın saat 12.35’te Ankara Esenboğa’dan THY ile Bağdat'a hareketle başlayacak, 24 Ağustos günü Bağdat'tan Ankara’ya hareketle sona erecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER