ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Mevzi Sağanak
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 22:12

Kılıçdaroğlu: Suriye'de kardeşlerin birbirini öldürmeleri umuyorum son bulur

Kılıçdaroğlu: Suriyede kardeşlerin birbirini öldürmeleri umuyorum son bulur


Suriye'deki kimyasal silahların teslim edilmesi noktasında anlaşma sağlanmasını değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu bir umuttur. Suriye'de kardeşlerin birbirini öldürmeleri umuyorum bununla son bulur.” diye konuştu.

        Kuşadası'ndaki bir nikah törenine katılmak için İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını cevapladı. Amerika ve Rusya Dışişleri bakanlarının, Suriye'deki kimyasal silahların teslim edilmesi noktasında anlaşma sağlamalarını değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Bu bir umuttur. Suriye'de kardeşlerimizin birbirlerini öldürmeleri umarım bununla son bulur. Bunun arkasında Cenevre süreci geliyor. Burada ateşkes öncelikle ilan edilip daha sonra barış sağlanırsa, sanıyorum bundan en karlı çıkacak olan ülkelerden birisi de Türkiye olacaktır. Daha önce bu öneriyi yapmıştık. Hayata geçmiş olması bizi mutlu etti." dedi.

        Kılıçdaroğlu'nu karşılamak için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, milletvekilleri, belediye başkanları ve partililer havalimanına geldi. CHP Genel Başkanı daha sonra kara yoluyla Kuşadası'na geçti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER