ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 18:50

Kılıçdaroğlu: "Oyuna gelmeyeceğiz"


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay'da az sayıda partiliye hitap etti. Hataylılara "Başınız sağolsun" demek için ile geldiklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, Hatay İl Teşkilat binası önünden partililere seslendi

Kemal Kılıçdaroğlu, Reyhanlı’da yaptığı taziye ziyaretleri sırasında yakınlarını kaybedenlere, bu patlamanın failleri bulunana kadar süreci takip edecekleri sözünü verdiğini söyledi.

Hataylılardan Hatay’ın barış kenti olma özelliğini devam ettirmelerini de isteyen Kılıçdaroğlu, temennilerinin ve isteklerinin tüm sınır komşularıyla barış içinde yaşamak olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu, konuşmasında ayrıca Reyhanlı patlamalarıyla ilgili mahkemece verilen yayın yasağını da eleştirdi.

Süreci sonuna kadar takip edeceklerini özellikle vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Başımız sağolsun, bu işin sonunu failler bulunana kadar bırakmayacağız, oyuna gelmeyeceğiz, Hatay’ın barış kenti özelliğini devam ettirmek sizin göreviniz. Kim olursa olsun insan insandır ve başımızın üstünde yeri vardır. Bütün komşularla barış içinde yaşamak isteriz. Reyhanlı’ya sözüm var, bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız. Yayın yasağı olursa olsun CHP olduğu sürece olayın aydınlatılması için her türlü çabayı göstereceğiz." dedi.

Türkiye’nin iyi yönetilmediğini, yaşanan olumsuzlukların bunun en büyük kanıtı olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Türkiye iyi yönetilmiyor, iyi yönetilmediği için başına bunlar geliyor." dedi.

Hatay üzerinde çok çeşitli oyunlar olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, Hataylıları uyararak, "Hatay üzerinde oyunlar oynanıyor, aynı inanışlar içindeyiz. Patlamayı yapanlardan mutlaka hesap sormalıyız. Teröre karşı ortak mücadele etmeliyiz. Ortada sınır diye bir şey yok. Bunun nedeni ortada. Şimdiye kadar hiçbir siyasal iktidar bu topraklarda terörist yetiştirip eline silah verip cebine para koyup git Suriye’de savaş dememiştir. Bunu ilk bu hükümet başardı." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER