ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Ocak 2014 Pazar 16:08

Kılıçdaroğlu: Ne ezen ne ezilen, insanca ve hakça bir düzen istiyoruz


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘CHP Bülent Ecevit Siyaset Okulu’nun açılışını yaptı. Açılışta konuşan Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin mutlu olması gerektiğini ifade ederek, “Onun için ne ezen ne de ezilen, insanca ve hakça bir düzen istiyoruz.” dedi. Kendi malını kullanmanın ne kadar önemli olduğunu Bülent Ecevit'in topluma öğrettiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Biz o değerlerden korktuk. Bülent Ecevit’in peşinden giderek o değerleri yakalayacağız.“ ifadelerini kullandı.

‘CHP Bülent Ecevit Siyaset Okulu’nun açılışına, eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit ve partililer katıldı. Kılıçdaroğlu, CHP’nin bir siyaset okulu olmadığını belirterek, parti okuluna Rahmeti Bülent Ecevit’in ismini verme kararı aldıklarını söyledi. Ecevit’i, halkın ‘Karaoğlan’ olarak bağrına bastığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Yeri geldi 'Kıbrıs fatihi' olarak seslendirildi, yeri geldi bütün yoksul kitleler Bülent Ecevit’e sahip çıktı. Çünkü o ne ezen ne ezilen, insanca, hakça bir düzen diyen bir liderdi. O liderin başka bir özelliği daha vardı. Askeri darbelere karşı ilk net tavrını koyan liderdi. Darbelere boyun eğmedi, onuru ile hapse girdi ve hapisten çıktı. Çünkü o halkın lideriydi. Halkın gönlünde yer eden bir liderdi. Ecevit’in bir başka özelliği, Ecevit, sosyal demokrasiyi geniş kitlelere anlatan liderdi. O, hepimizin gönlünde yer etti.” diye konuştu.

Ecevit’in, sadece bir siyasetçi olamadığına, aynı zamanda önemli bir düşünür, şair, önemli bir tarihçi, önemli bir lider olduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Onun ismini parti okulumuza vererek, kısmen de olsa görevimizi yerine getirmiş oluyoruz. Biz Bülent Ecevit’i seviyoruz. Demokrasimizi güçlendireceğiz. Onun yolunda ilerleyeceğiz, demokrasimizi güçlendireceğiz. Aynı şeyi 21. Yüzyıl’da da söylüyoruz. Bu ülkede herkes barış içinde, huzur içinde yaşamalı.”

“TEMİZ TOPLUMU ECEVİT ÖĞRETTİ”

Temiz siyasetin ne olduğunu Bülent Ecevit’in topluma öğrettiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Kendi malını kullanmanın ne kadar önemli olduğunu Bülent Ecevit bu topluma öğretti. Biz o değerlerden korktuk. Bülent Ecevit’in peşinden giderek o değerleri yakalayacağız. Toplumu temiz kılmak, Türkiye’yi temiz kılmak, Bülent Ecevit’in manevi önderliğinde bizim yolumuz olacaktır. Herkesin buna inanmasını istiyorum. Temiz toplum ve temiz siyaset yolumuz olacaktır.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER