ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2012 Çarşamba 21:18

Kılıçdaroğlu mitingde yok!

Kılıçdaroğlu mitingde yok!

Bülent Tezcan, Silivri'de yapılacak olan mitinge Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılmayacağını açıkladı.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Silivri'de yarın yapılacak mitinge Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılmayacağını belirterek genel başkan yardımcısı ve milletvekilleri ile örgüt düzeyinde katılım olacağını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK toplantısı sona erdi. MYK sonrası bir açıklama yapan Tezcan, Patroit füzelerinin Türkiye'ye getirilmesi konusunun Meclis'te tartışılmasını istedi.

Ergenekon davasının görüldüğü Silivri'de yapılacak eylemle ilgili ise Tezcan, savcılığın esas hakkındaki mütalaayı vereceğini belirtti. Türkiye kamuoyunun konuya duyarlılığını gösterdiğini anlatan Tezcan, yarın kendisi ile milletvekillerinin Silivri'de olacağını ifade etti. Silivri'ye katılma taleplerine CHP teşkilatlarının duyarlılık göstereceğini belirten Tezcan, pervasızca yürütülmemesi konusunda yarın Silivri'de olunacağını kaydetti.

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın şüpheli ölümüyle ilgili hazırlanan rapor konusundaki bir soruya Tezcan, savcılığın bu konudaki çalışmasının beklenmesini istedi. Vardır veya yoktur noktasında olmadıklarını dile getiren Tezcan, "Türkiye'de sabotaj ve suikastlara karşı bütün derin ilişkileri ortaya çıkaracağı çalışmaların hiçbir engel koymadan yapılmasını istiyoruz. Bunun biran önce açıklığa kavuşması gerekir. Merakla bekliyoruz." karşılığını verdi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile CHP'li Nazlı Aka arasındaki tartışma konusunda ise Tezcan, "Arınç'ın kadın konusundaki sicili herkes tarafından biliniyor." dedi.

        Silivri'de yapılacak toplantıya ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılmayacağını anlatan Tezcan, "Genel başkan yardımcısı düzeyinde örgüt düzeyinde katılım olacak. Bizim olmamız da yeterlidir." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER