ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Kar Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 15:05

Kılıçdaroğlu: "Mısır'da yaşananlar endişe verici"


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mısır'da darbeden sonra kan aktığını belirterek, bu ülkede yaşananların kendilerini kaygılandırdığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Hatay’ın Dörtyol ilçesinde Çökek Yaylası'nda meydana gelen selde hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu. İlk olarak Muhammet Arif Canbolat’ın babası Cahit Canbolat'a taziyelerini ileten Kılıçdaroğlu, burada Mısır’daki olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Mısır’da yaşananların kendisini kaygılandırdığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Çok sayıda insanın hayatını kaybetmesi endişe verici. Biz Mısır’a demokrasi ve özgürlüğün bir an önce gelmesini isteriz. Tahrir Meydanı’nda yüz binler demokrasi ve özgürlük talebiyle toplanmışlardır. Darbe oldu, bu talepler büyük ölçüde sindirildi. Bu gün yaşanan tablo bizim kabul edebileceğimiz bir tablo değildir. Müslüman dünyasında kan akmamalı. Demokrasi ve özgürlük Mısırlıların da haklı hakkıdır. Onlar da demokrasi ve özgürlük istiyor. Mısır’ın bir an önce seçime gitmesi, demokratik yollardan bir hükümetin gelmesi ve kanın durması en büyük arzumuzdur." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER