ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2014 Perşembe 20:07

Kılıçdaroğlu, LDP Genel Başkanı Toker ile görüştü

Kılıçdaroğlu, LDP Genel Başkanı Toker ile görüştü

Kılıçdaroğlu, LDP Genel Başkanı Toker ile görüştü.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Liberal Demokrat Parti (LDP) Genel Başkanı Cem Toker ile görüştü.
THY seferlerindeki aksama nedeniyle İstanbul'dan geç dönen Kılıçdaroğlu, daha önce 16.30'da gerçekleştirileceği bildirilen LDP Genel Başkanı Cem Toker ile 19.00'da bir araya geldi.

Basına kapalı yapılan görüşme sonrası AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Toker, görüşmede iki konunun gündeme geldiğini anlattı.

Kılıçdaroğlu'na, "cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk turda sadece grubu olan partilerin adaylarının mı yer alacağını" sorduğunu belirten Toker, şöyle konuştu:

"Kendisi grup toplantısında 'gökkuşağı bile 7 renkten oluşur' dedi. Geniş bir pusula olması için 'CHP milletvekillerinin Meclis dışı partilerin adayları için 20 imza verip vermeyeceklerini' sordum. Kendisi bunu henüz görüşmediklerini, Parti Meclisi'ne iletip bir karar çıkaracağını söyledi. İkinci olarak, eğer böyle olumlu bir karar çıkarsa LDP'nin de bir aday göstermek istediğini, bunun da 2002 öncesi hem laik kesimi tedirgin etmeyen, hem dindar kesimi tedirgin etmeyen, din ve vicdan özgürlüğüne, tüm hürriyetlere değer veren Besim Tibuk'un olacağını, bizim önermek istediğimizi dile getirdim. Eğer pusulayı zenginleştirmek istiyorlarsa CHP'de böyle bir karar alırsa, 20 milletvekili imza verirse kurucu onursal başkanımız Besim Tibuk'u da birinci turda aday olarak göstermek istediğimizi paylaştım."
"Kendilerinin bir adayı var mı? İsim konuşuldu mu?" yönündeki soru üzerine de Toker, "O konuya girmedik. Yarın Devlet Bey ile görüşeceklermiş. Henüz belirli bir adaylarından bahsetmedi" yanıtını verdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER