ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 20:31

Kılıçdaroğlu: Dayanışma içinde bu olayların da üstesinden geleceğiz


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Dün bütün koşullarda birliğimizi ve beraberliğimizi nasıl koruduysak, bugün de bazı sorumsuz, bozguncu tutum ve arayışlara rağmen dimdik ayakta durarak, dayanışma içinde bu olayların da üstesinden geleceğiz.” dedi. Kılıçdaroğlu, Pazar günü yapacağı Manisa ve Bandırma gezilerini iptal etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 40 vatandaşın hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap başkanlığında bir heyet görevlendirerek Hatay Reyhanlı’ya gönderdiklerini ve heyette Hatay’dan sorumlu PM üyesi Halit Toraman ile Milletvekili Aşkın Türeli'nin de yer aldığını belirtti. Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ile de telefonla görüşerek bilgi aldığını başsağlığı dilediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine, yakınlarına ve halkımıza başsağlığı ile sabır, yaralılara da acil şifalar diledi.

Kılıçdaroğlu, "Hatay Reyhanlı’da çok sayıda vatandaşımızın hayatlarının kaybına, bazıları ağır, birçok vatandaşımızın da yaralanmasına yol açan olayları derin bir üzüntü ve kaygıyla izliyorum. Reyhanlı’da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, ailelerine, yakınlarına, hemşehrilerine ve bütün Türkiye’ye başsağlığı ile sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Toplumumuzu derinden sarsan ve hepimizin yüreğini dağlayan bu insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyorum ve lanetliyorum." açıklamasını yaptı.

Başta Reyhanlı ve Hatay’da yaşayan vatandaşlar olmak üzere, tüm halkı soğukkanlı olmaya davet eden Kılıçdaroğlu, "Biz CHP olarak Reyhanlılılara yönelik saldırıyı, patlamaları yerinde inceleyecek, resmi açıklamaları da dikkate alarak değerlendireceğiz. Hükümeti elindeki güç ve imkânların tamamını kullanarak bu saldırıyı bütün yönleriyle en kısa zamanda aydınlatmaya ve halkımızın güven ve huzuru için, iç ve dış politikalarını gözden geçirerek gereken bütün önlemleri almaya, bu önlemleri derhal hayata geçirmeye çağırıyorum. Hiç kuşku yok ki, Türkiye büyük ve güçlü bir ülke, halkımız vakur ve dirençlidir Dün bütün koşullarda birliğimizi ve beraberliğimizi nasıl koruduysak, bugün de bazı sorumsuz, bozguncu tutum ve arayışlara rağmen dimdik ayakta durarak, dayanışma içinde bu olayların da üstesinden geleceğiz." açıklamasını yaptı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER